CZK/€ 24.610 +0,18%

CZK/$ 24.180 +0,05%

CZK/£ 29.162 -0,04%

CZK/CHF 25.415 +0,21%

15. 07. 2022

0 komentářů

Skokové zdražení České pošty se klientů Pillow nijak nedotkne

 

Červnové nečekané zdražení služeb České pošty pro firemní klienty znamená navýšení ceny listovních zásilek o neuvěřitelných 50 %. Žádného ze 100 000 klientů Pillow pojišťovny se úprava cen České pošty ale nijak nedotkne. Jak je to možné? Všichni zákazníci komunikují s Pillow výhradně elektronicky a tím šetří svoje peníze.   

E-mail jako vstupenka do pojištění

Když před 2,5 lety vznikla Pillow pojišťovna, odlišila se od ostatních pojišťoven také do té doby nezvyklou podmínkou: k uzavření pojištění je nutné uvést funkční e-mail a telefonní číslo. Veškeré dokumenty zasílá pojišťovna výlučně na e-mail klienta nebo je doručuje do webového klientského portálu a mobilní aplikace.

Marcel Beno, spoluzakladatel Pillow a procesní mág popisuje, co vedlo k tomuto radikálnímu rozhodnutí: „Od počátku je naším cílem vybudovat nákladově nejefektivnější pojišťovnu, a to nejen v Česku, ale i ve světovém srovnání. A být nejlepší na světě znamená jedno – nepřipustit ani malý zbytečný náklad. O drahém doručování dopisů do domovní schránky jsme nikdy ani na okamžik neuvažovali.

Užitečnost této strategie se potvrdila již několikrát, naposledy po nečekaném navýšením cen České pošty platném od 1. 6. 2022. Zatímco ceny pro běžné klienty se nezměnily, hromadné rozesílky zvýšily cenu o 50 % z 10 Kč na 15 Kč u nejčastějšího psaní do 50 gramů.

Nejen levná, ale také blesková

Překvapením je, že zákazníci na digitální komunikaci oceňují nejen nižší cenu pojištění, ale i další vlastnosti. „V rámci průzkumu mezi našimi klienty jsme zjistili, jaké další výhody pro ně e-mailová komunikace představuje. Nejčastěji se ve spojitosti s ní objevovaly asociace dostupnost, rychlost a soukromí“, prozrazuje Martin Podávka, člen představenstva Pillow odpovědný za spokojenost klientů, „není neobvyklé, že se klient nezdržuje na adrese, kterou udal při sjednání pojištění. Díky elektronické komunikaci má veškeré informace vždy po ruce a nemusí si pro dopis pojišťovny jezdit přes polovinu republiky do schránky.

Elektronická komunikace je pouze jedna z vlastností, která Pillow pojišťovně umožňuje nabídnout klientům nejvýhodnější cenu. Mezi další důležité faktory například patří to, že nemá od počátku žádné drahé kamenné pobočky, prohlídku vozidla při sjednání havarijního pojištění hravě zvládají klienti sami pomocí mobilní aplikace bez nutnosti jezdit na prohlídkové místo, likvidaci všech běžných škod provádí na dálku pomocí mobilu, pro každý typ pojištění nabízí pouze jeden produkt, sídlo společnosti má na okraji města a ne v centru v paláci s drahým nájmem, ale třeba také fakt, že v Pillow pracuje nulový počet sekretářek a asistentů.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Sportujete? Tak si raději zkontrolujte svoji pojistku

Úrazové pojištění je vhodným doplňkem široké pojistné ochrany zejména pro sportovně aktivní lidi. Aby úrazové pojištění ale skutečně chránilo, musí zahrnovat všechny aktivity, které člověk provozuje.

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

10. 08. 2022

Průzkum: Doplňkové penzijní spoření má jen 5 % dětí

Tři čtvrtiny Čechů ví o možnosti sjednat doplňkové penzijní spoření dětem, sjednané ho má ale jen 5 % nezletilých. Respondentům na něm vadí především nízké zhodnocení. To přitom u vyvážených strategií loni dosáhlo téměř 5 %. Překážkou je i dlouhé trvání produktu. Na to penzijní společnosti reagují […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

29. 07. 2022

Analýza: Pouze u 30 % nemovitostních pojistek zatím nehrozí podpojištění

V souvislosti s urychlující se inflací, která se již v loňském roce projevila při poruše dodavatelských řetězců v enormním růstu cen stavebních materiálů a dalších technologií (a jejíž další prohloubení lze v aktuální situaci dále jistě očekávat), se objevuje zásadní riziko. Pojistné částky u neindexovaných smluv pojištění […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

28. 07. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.