Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Škody z vichřice Eberhard šplhají v UNIQA ke 40 milionům korun

Od vichřice Eberhard uplynul další týden. Klienti během něho nahlásili dalších zhruba 230 škod. Celkem UNIQA registruje nyní 750 jednotlivých škod v úhrnné odhadované hodnotě 38 milionů korun. Téměř třetina z nich už byla vyřízena a vyplacena.

Nejvíce je majetkových škod. Občané i firmy zaregistrovali na 660 událostí s odhadovanou celkovou škodou ve výši přes 35 milionů korun. Znamená to, že od minulého pátku poskočila celková škoda o dalších bezmála 10 milionů korun. Zbytek škod připadá na poškozená vozidla, u nichž už úhrnná škoda činí nyní okolo 2,5 milionu korun.

Na vozidlech je průměrná škoda 28.000 korun. Ve většině případů jde o poškození padajícími stromy a stožáry. UNIQA má nahlášenu i jednu totální škodu na autě v odhadované výši 200.000 korun.

V pojištění majetku připadá většina škod na pojištění domů a domácností. Nejvíce vichřicí utrpěly střechy domů, střešní okna a zahradní vybavení nebo stavby. I v těchto případech jsou škody zpravidla v řádu jednotek nebo desítek tisíc korun, vyšší ztráta jsou hlášeny ojediněle.

Z firemního a průmyslového pojištění je škod méně, zato jsou podstatně vyšší. V řádu nad milion korn jsou od minulého pátku zaregistrovány škody na systému skleníků a zavlažovací infrastruktuře u Opavy nebo na střeše a zásobách v chemickém závodě v Pardubicích. Tento týden přibyly ještě dvě velké škody. Týkají se masivní destrukce střech na pivovaru Kutná Hora a na provozu na výrobu autopotahů v Rumburku. Největší událostí zůstává silné poškození zastřešení sportovního areálu v Praze Braníku.

Škody byly hlášeny z území celé České republiky, žádný region se výrazně nevymyká.

UNIQA předpokládá, že hlavní vlna prvotní registrace škod už končí. Dohlášeno bude ještě maximálně několik desítek škod. Suma celkového pojistného plnění za pojistné události může překročit 40 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.