CZK/€ 24.740 +0,06%

CZK/$ 23.522 +0,45%

CZK/£ 28.619 -0,07%

CZK/CHF 24.728 +1,01%

17. 05. 2022

0 komentářů

SGEF získal 3,9 miliardy korun na rozvoj malých a středních podniků a municipalit

 

Guvernér Rozvojové banky Rady Evropy (CEB) Carlo Monticelli a generální ředitel SG Equipment Finance Czech Republic (SGEF) Reinhold Knödl podepsali smlouvu o zvýhodněném financování na podporu tvorby pracovních míst, rozvoje malých podniků a zlepšení veřejné infrastruktury v České republice a na Slovensku. Celková výše smlouvy je 150 milionů eur, což přibližně odpovídá 3,9 miliardám korun. 

Smlouva usnadní malým a středním podnikům přístup k dlouhodobému financování pro realizaci jejich investičních projektů, což bude mít přímý pozitivní dopad na konkurenceschopnost a zaměstnanost. Spolupráce CEB a SGEFu podpoří také regionální a místní samosprávu a subjekty poskytující veřejné služby, zejména veřejnou dopravu.

Podpora malých a středních podniků je základem sociálního a ekonomického oživení“, uvedl guvernér CEB Carlo Monticelli a doplnil: „Velmi nás těší, že můžeme financovat projekty, které povedou k prosperitě malých podniků a které zlepší veřejnou infrastrukturu a služby občanům.“

V České republice a na Slovensku sektor malých a středních podniků zaměstnává více než polovinu celkové pracovní síly a tvoří více než 99,9 % všech společností soukromého sektoru. Zvýhodněné financování ze zdrojů CEB tak bude mít významný pozitivní dopad na zaměstnanost a ekonomický růst v obou zemích. Je určeno mimo jiné pro pořízení autobusů nebo tramvají pro příměstskou, městskou a vnitroměstskou hromadnou dopravu a na modernizaci a rozšíření dopravních sítí.

Spolupráce s CEB pomáhá přeměnit vnímání SGEFu jako společnosti zaměřené na financování strojového vybavení na společnost, která přispívá k lepší sociální situaci a infrastruktuře v Čechách a na Slovensku,“ uvedl generální ředitel SGEF Reinhold Knödl.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Projekty Světové banky budou českým firmám přístupnější

Zdroj: Pixabay.com Česká exportní banka (ČEB) se stala kontaktním místem, takzvaným Private Sector Liaison Officer, pro Světovou banku. Především se jedná o její odnož International Finance Corporation zaměřenou na financování soukromého sektoru méně rozvinutých trhů. Informace o tendrech, obchodních příležitostech, ale i kontakty, financování a další pomoc […]

Text: Daniel Mareš

18. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.