Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

SEPA platby s AKCENTOU CZ nově zcela zdarma

20.11.2019 | 14:09 0 Komentářů

AKCENTA CZ, platební instituce, která realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace, přichází se SEPA platbami zdarma. Při platbách svým zahraničním partnerům v rámci Evropské unie a dalších zemí, které tvoří Evropský hospodářský prostor, neplatí nově klienti AKCENTY s naprostou většinou sazebníků žádné poplatky. Musí se jednat o platby v eurech, které splňují parametry SEPA plateb. Stejně tak tomu je v případě příchozích plateb.

„Úhrady v eurech tvoří mezi našimi klienty z řad firem a podnikatelů naprostou většinu, což je logické i vzhledem k výraznému zaměření exportérů například na německý trh. SEPA úhrady se podílely v roce 2018 45 % na všech realizovaných úhradách pro naše klienty. Jejich celkový počet přitom každoročně stoupá, letos jsme již na konci října provedli tolik úhrad jako za celý minulý rok. Naši klienti, kterými jsou především firmy zabývající se exportem a importem, nyní za tyto platby nezaplatí žádné poplatky, což pro ně může znamenat úsporu a konkurenční výhodu,“ přiblížil Aleš Dubský, obchodní ředitel pro český trh společnosti AKCENTA CZ a dodal: „SEPA úhrady zdarma nově mohou využívat téměř všichni naši klienti, stejně tak nejvýhodnější směnné kurzy, díky kterým mohou generovat další nemalé úspory.“  

SEPA (z anglického Single Payment Area) platby (nově se začíná používat označení úhrady) jsou rychlé převody peněžních prostředků v rámci Evropského hospodářského prostoru v měně euro. Nejsou omezeny částkou, je možné provést je pouze s poplatkem typu SHA. S tímto poplatkem odesílatel platby zaplatí poplatky svojí bance a druhá strana, která platbu přijímá, zaplatí zase poplatky podle ceníku svojí banky. Jedná se tedy o sdílené náklady. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.