Úterý 26. října. Svátek má Erik.

Šéfové korporací hledali inspiraci u startupů na konferenci akcelerátoru StartupYard

Investice 05.11.2018 | 09:24 0 Komentářů

StartupYard, nejstarší akcelerátor ve střední Evropě, uspořádal konferenci pod názvem „Ředitelé korporací se setkávají se zakladateli startupů”. Šlo již o druhou úspěšnou událost svého druhu z dílny StartupYardu. Jejím cílem bylo opět propojit korporace s úspěšnými startupy a tak přinést čerstvé nápady, inspiraci a kontakty do korporátního světa. Přes 70 top manažerů významných korporací se setkalo se zástupci 18 startupů. Akce se konala za podpory CzechInvestu, Francouzsko-české obchodní komory a partnerů konference AXA, E.ON, Česká spořitelna a Microsoft.  

Jak vyplývá z nedávno zveřejněného průzkumu AXA Startup Barometr, kontakt se startupy je pro korporace klíčový, aby udržely přehled o nových trendech, aktuálních očekáváních trhu a mohly jim přizpůsobovat své služby.  Mentoři akcelerátoru StartupYard, tedy odborníci z různých ekonomických oborů, dále v průzkumu uvedli, že korporace, které nezavádějí změny dostatečně rychle, postupně přestanou stačit. Rychlost je tedy klíčovým faktorem úspěchu. Startupy fungují v úplně jiném časoprostoru a jedině v něm existuje prostor pro růst.

Loňský první ročník naší konference přinesl řadu zajímavých kontaktů a spolupráci mezi startupy a korporacemi. Proto jsme chtěli ve stejné tradici pokračovat. Letos byl zájem o setkání se startupy ze strany korporací ještě větší,“ uvedl Gustavo Vizcardo, který má ve StartupYardu na starosti vztahy s korporacemi.

Na konferenci se diskutovalo o několika klíčových problémech, které korporace trápí. Nutnost a potřeba reagovat rychle na měnící se trh a chování zákazníků nutí korporace k flexibilitě a rychlému zavádění změn. Zároveň ale naráží na složité vnitřní procesy, proto hledání nových řešení uvnitř korporací trvá relativně dlouhou dobu. A právě v tom mohou startupy pomoci se svými inovacemi. Mohou přinést rychlejší a efektivnější řešení.

Rolí našeho akcelerátoru je nejen identifikace startupů s vysokým potenciálem, jejich rozvoj a propojení s investory, ale také budování dlouhodobých vztahů mezi korporacemi a startupy. Propojení těchto dvou světů jim přináší vzájemné výhody. Korporace vkládají zkušenosti a kapitál, zatímco startupy mohou nabídnout čerstvé myšlení a rychlost, kterou mohou ovlivnit trh a reagovat na měnící se chování zákazníků,“ uvedl Cedric Maloux, ředitel StartupYardu.

Na konferenci, která se konala 1. 11. 2018 se představilo následujících 18 startupů: Beeem, SentiSquare, Cryptelo, TeskaLab, Myia, Educasoft, Blocknify, Decissio, NeuronSoundware, Vistaq, Mindbox, Behavee, Integromat, Yieldigo, Motionlab, Altabelt, Retailys a Adiquit.

Tisková zpráva StartupYard

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.