Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Sberbank rozdala vánoční dárky do dětských domovů

Banky Sberbank 14.01.2015 | 17:47 0 Komentářů

Sberbank již potřetí uspořádala akci Dárky do dětských domovů, ve které zaměstnanci splnili vánoční přání dětem v dětských domovech. Letos Sberbank oslovila čtyři dětské domovy, kam dodala dohromady více jak 90 dárků.

Akce byla v prosinci uspořádána ve spolupráci s dětskými domovy v Pardubicích a v Teplicích (Tuchlově), kde jsme nedávno otevřeli nové pobočky, dále s Dětským domovem ve Vranově u Brna a Dětským domovem Dagmar v Brně.

Zaměstnanci, kteří si akci po předchozích úspěšných ročnících oblíbili, měli přístup ke sdílenému dokumentu, kam se mohli přihlašovat k dárku, který chtějí zakoupit. U každého dárku bylo uvedeno jméno dítěte, které si dárek přálo, a jeho věk, aby se zaměstnancům lépe trefovalo do vkusu.

Během čtyř dní byly všechny dárky v seznamu rozebrány. Zbýval ten největší, a to kompletní florbalová sada kvalitních hokejek, branek a brankářských masek do Dětského domova ve Vranově u Brna.

Díky perfektní spolupráci v brněnském M-Paláci a na pražské centrále na Pankráci se během dvou hodin po rozeslání e-mailu podařila nashromáždit požadovaná částka a dárek jsme tak mohli pořídit. Složilo se na něj cca 30 zaměstnanců.

Dárky byly vzorně zabaleny a během několika dní připraveny k distribuci do dětských domovů. 

Z dětských domovů nám poté dorazily e-maily s vřelým poděkováním a fotografiemi ze štědrovečerních večeří a rozbalování dárků.

Václav Zwiener, vychovatel v DD Vranov – „Moc děkujeme za poskytnutí florbalové sady. V poslední době se nám podařilo získat jednotlivé dárky dětem v hojné míře. Nechceme děti protěžovat po stránce individuální, ale máme snahu je více zapojovat do kolektivu. Forma komunikace a nutné spolupráce při kolektivním sportu (např. florbal, fotbal, atd.) je nejen přínosem po sportovní stránce, ale i pro rozvoj osobnosti ve společnosti.“

Vánoční dárky jsou jednou z řady aktivit společenské odpovědnosti (CSR) banky. Banka mimo jiné pořádá několikrát do roka dobrovolnické dny, kdy mohou zaměstnanci využít jeden den v roce pro dobročinnou aktivitu. Naposledy Sberbank CZ v září loňského roku postavila stezku pro chůzi bez bot v areálu střední školy F. D. Roosevelta pro tělesně postižené v Brně.

Sberbank CZ taktéž založila Nadační fond Sberbank CZ, do kterého pravidelně přispívají zaměstnanci banky. Fond má transparentní účet http://www.sberbankcz.cz/transparentni-ucty-detail-majitele?ac=204709&returnPath=/transparentni-ucty-neziskove-organizace 

a finanční prostředky správní rada složená ze zaměstnanců banky rozděluje jednou ročně především na podporu neziskových organizací pracujících s ohroženými dětmi a osobami s tělesným či zdravotním postižením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.