Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Sberbank CZ za tři čtvrtě roku 2017 vydělala 290 milionů korun

Banky Sberbank 23.10.2017 | 22:54 0 Komentářů

Za tři čtvrtletí roku 2017 Sberbank CZ dosáhla zisk po zdanění ve výši 290 milionů korun. V porovnání s hospodářskými výsledky za stejné období předchozího roku je to více než dvojnásobek, konkrétně 218 %. K navýšení zisku přispěl především rekordní zájem o FÉR půjčky a FÉR hypotéky i dynamický růst prodejů pojištění a investic.

Zisk z finančních operací před tvorbou rezerv a opravných položek činil ke konci června 1,691 mld. korun.

Rekordně rostou prodeje půjček v segmentu fyzických osob včetně podnikatelů. „Největší meziroční nárůst jsme dosáhli u hypotéčních úvěrů, jejich nové objemy vzrostly o 52 %. Prodeje spotřebitelských úvěrů a úvěrů pro podnikatele meziročně rostou o 10 %,“ komentuje výsledky Vladimír Šolc, generální ředitel a předseda představenstva Sberbank CZ: „Vedle toho dosahujeme výborných výsledků v oblasti výnosů z pojištění a investic. Rozšířili jsme nabídku produktů o pravidelné investice do fondů.“

V oblasti firemních zákazníků k dobrým výsledkům přispěl především mimořádný objem obchodů Global Markets, konkrétně devizových operací. Sberbank CZ se v uplynulých měsících roku rovněž podílela na několika významných syndikovaných úvěrech a byla aktivní v exportním, obchodním a real estate financování.

I přes růst obchodních výsledků a významné investice do nových služeb a moderní infrastruktury se celkové provozní náklady daří držet pod kontrolou. Oproti loňskému roku mírně klesly o 1,3 % na 1,096 mld. Kč. Na podobné úrovni v porovnání s loňským rokem jsou i opravné položky, a to díky vysoké kvalitě úvěrového portfolia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.