Sobota 30. května. Svátek má Ferdinand.

Sberbank CZ vzrostl za první čtvrtletí 2019 zisk o 40 procent

Banky Sberbank 22.05.2019 | 10:50 0 Komentářů

Za první čtvrtletí roku 2019 Sberbank CZ meziročně zvýšila zisk po zdanění o více než 40 procent na 136 milionů korun. Banka dosáhla rekordní výsledek díky skvělým čistým výnosům i úsporám v provozních nákladech.

“Podařilo se nám dosáhnout nejlepší čistý zisk za první kvartál v dosavadní historii Sberbank CZ. Transformace naší banky tak přináší první výsledky a víme, že míří správným směrem. Zjednodušili jsme organizační strukturu, zrychlili jsme klíčové procesy a tvrdě pracovali na několika strategických projektech, které uvedeme na trh ještě letos. Jsme si jisti, že tento pozitivní trend můžeme udržet až do konce roku,” komentuje výsledky Edin Karabeg, generální ředitel a předseda představenstva Sberbank CZ. K výbornému výsledku přispěly úrokové výnosy, které meziročně rostly mimo jiné díky vyšším objemům úvěrů v oblasti retailu. Ve firemním bankovnictví přispělo k výsledkům několik významných úvěrů, které Sberbank poskytla korporátním a SME klientům, a její aktivity v exportním, obchodním a real estate financování.

„Provozní zisk se meziročně zvýšil o 9 procent na 572,21 mil. korun. Náklady se i přes růst obchodů a významné investice do nových služeb a inovativní infrastruktury daří držet pod kontrolou, oproti loňskému roku klesly o 5,5 procent na 377,38 mil. korun. Provozní zisk byl oproti loňskému roku ovlivněn vyšší čistou tvorbou opravných položek. Přesto za první čtvrtletí roku dosáhl rekordní výše,“ doplňuje Dušan Baran, finanční ředitel a místopředseda představenstva Sberbank CZ. Bilanční suma banky dosáhla 79,34 mld. Kč. Díky velmi dobrému řízení rizik banka v loňském roce udržovala nízký podíl nesplácených úvěrů (NPL), který poklesl na 2,5 % (oproti 4,8 % v roce 2018).

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.