Čtvrtek 28. května. Svátek má Vilém.

Saxo Bank uzavřela akvizici BinckBank

Blogy Saxo Bank 08.08.2019 | 12:50 0 Komentářů

Saxo Bank a BinckBank oznámily dokončení akvizice, která představuje pro Saxo Bank Group zásadní milník. Společnost nyní obsluhuje zhruba 860 tisíc klientů a v klientských aktivech drží cca 46 mld. EUR. Díky rozšíření klientského portfolia a snížení nákladů z rozsahu může nyní Saxo Bank Group pokračovat ve svých investicích do digitalizace služeb a nabízet cílenější a intuitivnější investiční platformy. Saxo Bank a BinckBank nyní zahájí integraci obou společností na jednotnou technologickou infrastrukturu. Pokud jde o finanční vyrovnání, Saxo Bank drží podíl představující zhruba 95,14 % agregovaných vydaných a obíhajících akcií BinckBank.

Generální ředitel a zakladatel Saxo Bank Kim Fournais uvedl: „Oblast obchodování a investic prochází zásadní transformací vzhledem k nové legislativě, rostoucím očekáváním lepších digitálních služeb klientům, pokračujícímu stlačováním marží a obrovské potřebě nových možností pro multi-asset obchodování. Tyto trendy vyžadují úspory z rozsahu a úspěšná akvizice BinckBank představuje obrovský skok kupředu při vytváření nových služeb, což je pro náš dlouhodobý úspěch zásadní. Akvizice bude prospěšná všem zúčastněným: klientům, zaměstnancům, akcionářům i komunitám, v nichž působíme.

Generální ředitel BinckBank Vincent Germyns dodává: „Dnešní den představuje významný milník dvacátého výročí BinckBank. Podpora akcionářů i regulačních orgánů dokazuje, že jsme učinili správné akviziční rozhodnutí. BinckBank a SaxoBank od oznámení o nabídce na převzetí v prosinci 2018 úzce spolupracují. Výchozím bodem bylo a zůstává dosažení maximálního přínosu pro naše klienty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.