Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Saxo Bank oznamuje spuštění paralelní soutěže k MS ve fotbale na své sociálně-obchodní platformě

Banky Saxo Bank 12.06.2014 | 12:37 0 Komentářů

Saxo Bank, vedoucí specialista na online trading a investice, vyzvala tradery, aby předpověděli výsledky MS ve fotbale nikoli na základě sportovní zdatnosti, ale ekonomických měřítek.

Soutěž bude založena na skupinách MS tak, jak jsou rozlosovány. Vítězná země každého zápasu bude určena podle měřítek typu relativní síly růstu HDP, měn, akcií, inflace, nezaměstnanosti, komodit a dalších makroekonomických dat. Měřítka pro každou hru budou zvolena náhodně ráno v den zápasu. Dvě země, které se dostanou z každé skupiny, budou ty s nejlepším výkonem podle našich tržně-finančních měřítek.

Například USA budou hrát ve skupině G s Portugalskem. Pokud bude zvoleným měřítkem měna, bude vítěz určen na základě výkonu eura oproti dolaru v den zápasu. Tradeři možná budou favorizovat dolar vzhledem k jeho tichému jarnímu comebacku, ale volatilita trhu zase možná hovoří poněkud nečekaně pro euro. Podobným způsobem budou hodnoceny další výsledky na základě nejlepšího výkonu akciového trhu nebo průměrného zisku dvou klíčových vývozních artiklů, například bavlny či nafty.

Soutěž je otevřena všem návštěvníkům platformy TradingFloor.com, která je vlastní sociálně-obchodní platformou Saxo Bank, jež umožňuje uživatelům z celého světa sdílet své obchodní strategie a výkon v širokém spektru investičních nástrojů. Účastníkům se stačí pouze zaregistrovat a napsat tip na vítěze z 32 soutěžících zemí.

Na speciální stránce  www.tradingfloor.com/worldcup2014 najdete interaktivní tabulky a výsledky , a zároveň bude stránka sloužit i jako fórum, kde mohou účastníci debatovat o výsledcích zápasů.

Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank říká:

„Je spousta podobností mezi hrou na trzích a čutáním do mičudy. Španělsko sice od minulého mistrovství dominuje světovému fotbalu, ale jeho dominance na horké brazilské půdě není v žádném případě zaručena. Dobře známá investiční poučka konec konců říká, že minulé úspěchy nejsou zárukou úspěchů budoucích. To samé platí i pro fotbal. Trhy i výkonnostní sporty podléhají nepředvídatelným a rozvratným silám, díky nimž je tipování vítězů velmi obtížné.

Fotbal je i nadále hrou, která baví nás všechny. Kdyby byli politici a jejich poradci aktivními fotbalisty, pochopili by, že fotbal má řešení pro všechny světové ekonomické problémy – silný tým má výbornou obranu, schopné individuality v prostředku hřiště a skvělé útočníky.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.