Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Saxo Bank oznamuje přidání akciových opcí do své obchodní platformy

Banky Saxo Bank 30.04.2014 | 13:48 0 Komentářů

Saxo Bank, specialista na online obchodování širokého spektra investičních nástrojů, oznámil zahájení obchodování akciových opcí na své platformě pro retailové i institucionální investory. To umožní klientům Saxo Bank nejen konsolidovat svá existující portfolia tím, že budou moci obchodovat široké spektrum investičních nástrojů z jednoho účtu, ale i využívat maržového obchodování napříč produkty, které nabízí Saxo Bank.

Nebude stanoven žádný minimální poplatek za příkaz či udržovací poplatek. Klienti budou moci nejen používat akcie i dluhopisy jako kolaterál, ale i vykonávat práva spojená s opcemi online. Stejně jako u jiných produktů, poskytuje Saxo Bank podporu ve více jazycích.

Tato novinka odráží rostoucí chuť obchodovat akciové opce ze strany institucionálních i retailových investorů, což dokazuje nárůst počtu derivátů obchodovaných na burzách, který v roce 2013 činil 6,4%. Současná volatilita na trhu přinesla opčním obchodníkům obzvláště atraktivní investiční příležitosti a investoři jsou si stále více vědomi toho, jak mohou pomocí hedgeové strategie zajistit svou expozici v investičních nástrojích, jako jsou akcie, či ji použít jako prostředek pro uzamčení dosažených zisků.

Alan Plaugmann, vedoucí Oddělení platforem a produktů Saxo Bank říká:

„Neustále se snažíme vytvářet platformy, které jsou flexibilní, efektivní a poskytují nástroje a funkce, které našim klientům umožní získat konkurenční výhodu v aréně obchodování investičních nástrojů. Fakt, že do naší platformy byly přidány akciové opce, znamená významný krok v neustálém rozvoji nabídky Saxo Bank, obzvláště v čase, kdy roste chuť obchodovat tento investiční nástroj.

Investoři si přejí stále větší rozmanitost v investičních nástrojích i finančních službách a my jsme vytvořili flexibilní řešení, které poslouží jak retailovému i institucionálnímu trhu tím, že umožňuje našim klientům obchodovat akciové opce způsobem, jenž optimalizuje jejich investiční strategie.“

Saxo Bank nejprve poskytne přímý přístup k dvěma stům nejlikvidnějších akciových opcí USA, Evropy, východní Asie a Austrálie. Bude se jednat o nejdůležitějších 50 amerických opcí na akcie a ETF, 100 evropských akciových opcí, 20 akciových opcí z Hong Kongu a 30 australských opcí na akcie. Během letoška rozšíří banka postupně svou nabídku na celkových 350 akciových opcí.

Saxo Bank také podepsal dohodu o sdílení obsahu s Options Industry Council (OIC), čímž celosvětová klientská báze Saxo Bank získala přístup k renomovaným vzdělávacím materiálům OIC týkajících se akciových opcí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.