CZK/€ 24.340 -0,51%

CZK/$ 22.967 -1,08%

CZK/£ 28.146 -0,10%

CZK/CHF 25.174 -0,37%

18. 09. 2023

0 komentářů

Saxo Bank oznámila výsledky za první pololetí roku 2023

 

Saxo Bank Group oznámila dosažení provozního zisku 70 milionů EUR. Za stejné období loňského roku přitom dosáhla zisku 52 milionů EUR, došlo tedy k nárůstu o 34 %.

Loading 

V prvních šesti měsících letošního roku vedlo nestabilní makroekonomické prostředí a nízká volatilita trhu k omezení obchodních a investičních aktivit klientů naší banky, to však bylo vykompenzováno vyššími příjmy z úroků.

V červnu navíc Saxo Bank oznámila, že se zbavuje 50% podílu ve společnosti Saxo Geely Tech Holding (Saxo Fintech), aby optimalizovala své obchodní operace a mohla se lépe soustředit na klíčové trhy a klienty. Tato transakce se negativně promítla do jejích čistých zisků za první pololetí roku 2023. Po zohlednění této ztráty ve výši 13 milionů EUR tak upravený čistý zisk činí 50 milionů EUR. Ve stejném období loňského roku to bylo 41 milionů EUR. Saxo Bank Group očekává, že budou celoroční čisté zisky po započtení odprodeje Saxo Geely Tech Holdingu i nadále odpovídat dříve zveřejněným odhadům mezi 87-107 miliony EUR.

Skupina Saxo Bank Group dosáhla historického milníku 1 milionu koncových klientů s celkovým objemem aktiv v hodnotě 97 miliard EUR, na čemž se pozitivně podepsaly čisté nákupy finančních prostředků a cenných papírů v hodnotě 11 miliard EUR v prvním pololetí roku 2023.

Kromě toho byla Saxo Bank dánským Finančním dozorčím úřadem (FSA) zařazena do kategorie systémově významných finančních institucí (Systemically Important Financial Institution, zkráceně SIFI) a od agentury Standard & Poor’s získala investiční rating BBB s pozitivním výhledem do budoucna. Agentura ocenila nejen naši silnou kapitálovou pozici a obchodní model, ale i obezřetný přístup k řízení rizik.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Etické investování na vzestupu

Ve světě investic se stále více klade důraz na zodpovědné a udržitelné investování. ESG – což znamená Environment (životní prostředí), Social (sociální zodpovědnost) a Governance (řízení společnosti) – faktory se stávají klíčovými hledisky pro rozhodování investorů. Tento přístup kombinuje finanční výnosy s ohledem na pozitivní dopad na […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

11. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *