Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Saxo Bank oznámila finanční výsledky za rok 2018

Investice Saxo Bank 27.02.2019 | 13:07 0 Komentářů

Skupina Saxo Bank oznámila čistý zisk za rok 2018 ve výši 955,8 milionů DKK, což je rekordní výsledek skupiny představující 138% nárůst ve srovnání s rokem 2017. Kolaterální vklady klientů nadále rostly na 112,6 mld. DKK a provozní příjmy skupiny byly 2,8 mld. DKK, což představuje 8% pokles proti roku 2017. Současně rekordně vzrostl počet nových soukromých i institucionálních klientů. Skupina Saxo Bank nadále posiluje svou kapitálovou pozici s celkovým poměrem kapitálu ve výši 35 % na konci roku 2018 ve srovnání s 22,7 % na konci roku 2017, takže si udržuje bezpečnou rezervu.

Přehled klíčových údajů roku 2018:

  • Provozní výnosy: 2,8 mld. DKK (3,0 mld. DKK)
  • EBITDA (zisk): 1 408 mil. DKK (931,6 mil. DKK)
  • Čistý zisk: 955,8 mil. DKK (401,1 mil. DKK)
  • Kolaterální vklady klientů: 112,6 mld. DKK (103,6 mld. DKK)
  • Celkový kapitál: 5,6 mld. DKK (4,6 mld. DKK)

Generální ředitel a zakladatel Saxo Bank Kim Fournais k výsledkům řekl:

Rok 2018 byl pro Saxo Bank zásadní. Jsme velmi hrdí, že jsme mohli přivítat nové akcionáře Geely Holding Group a Sampo plc, kteří přinášejí pevné základy a vedení potřebné pro naše dlouhodobé plány. Představili jsme celou řadu nových produktů, platforem, služeb a lepších cen pro naše klienty, zejména dvě nové platformy SaxoTraderPRO a SaxoInvestor. To vše nám umožňuje poskytovat našim klientům špičkové služby, což vedlo k 67% nárůstu počtu nových soukromých klientů.

Díky silnější kapitálové základně máme pevnou pozici pro plánovanou akvizici společnosti BinckBank. BinckBank a Saxo Bank se navzájem vhodně doplňují a díky kombinaci společností mohou vytvořit skvělou nabídku pro všechny, protože klienti získají lepší produkty, ceny, platformy a služby, zaměstnanci budou mít větší příležitost ke kariérnímu růstu v rámci velké mezinárodní organizace, a navíc tím získáme potřebný rozsah.

V roce 2018 provedla Saxo Bank poslední kroky k zeštíhlení byznysu a zaměření na klíčové oblasti obchodování a investic. V rámci této strategie jsme v roce 2018 úspěšně dokončili prodej Saxo Privatbank, plně licencované maloobchodní banky s pobočkami po celém Dánsku a Saxo Payments, poskytovatele infrastruktury pro mezinárodní platby online. V souladu s partnerskou strategií Saxo Bank budou obě společnosti nadále používat technologie a investiční strukturu Saxo Bank jako firemní klienti.

Dne 17. prosince minulého roku oznámili Saxo Bank a BinckBank dohodu o doporučené hotovostní nabídce za všechny akcie BinckBank. Saxo Bank a BinckBank předpokládají, že po nezbytných schváleních regulačních úřadů a akcionářů dojde k uzavření nabídky ve třetím čtvrtletí roku 2019.

Na výroční Valné hromadě 2019 byl do auditového výboru jmenován Lars Andreasen. Lars Andreasen během své více než dvacetileté kariéry pracoval v řadě vedoucích pozic v Danske Bank a je zkušeným manažerem ve finančním odvětví. Má titul MSc v oboru Business Administration a Auditing a je autorizovaným účetním v Dánsku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.