Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Saxo Bank otevírá pobočku v Abú Dhabí a rozšiřuje tak svoji přítomnost na Středním východě

Banky Saxo Bank 29.05.2014 | 13:36 0 Komentářů

Saxo Bank, specialista na obchodování celého spektra investičních nástrojů, oznámil rozšíření své sítě ve Spojených arabských emirátech otevřením pobočky Saxo Bank v Abú Dhabí na základě povolení centrální banky Spojených arabských emirátů.

Saxo Bank byla první skandinávskou bankou, která založila pobočku v regionu Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu, a to v květnu 2009 v Dubajském mezinárodním finančním centru.

Ředitelem pobočky v Abú Dhabí se stane Filippo De Rosa, jehož nadřízeným bude Jakob Beck Thomsen, generální ředitel společností Saxo Bank (Dubai) Ltd. a Group Regional Head MENASA. De Rosa přichází z pozice asistenta ředitele Moody’s Analytics.

Nová pobočka v Abú Dhabí byla založena k posílení přítomnosti banky v regionu.

Kim Fournais a Lars Seier Christensen, zakladatelé  a ředitelé Saxo Bank společně prohlásili:

„Jsme nadšeni tím, že otevíráme již druhou pobočku ve Spojených arabských emirátech.  Od otevření naší první pobočky v Dubaji před pěti lety aktivita v regionu rychle roste a jsme potěšeni, že se díky nové pobočce v Abú Dhabí můžeme více angažovat v regionu Středního východu a severní Afriky.

Spojené arabské emiráty zažily v roce 2013 obdivuhodné zotavení v návaznosti na všeobecné ozdravení po krizi roku 2009. Abú Dhabí začíná novou fázi expanze a ekonomického rozvoje.  SAE zažívá skvělé investice v oblastech typu umění, kultury, turistiky a financí, a tak Emiráty přitahují velmi schopné odborníky z regionui z celého světa. Tito lidé jsou stále více soběstační v tom, jak přistupují ke svým investicím. Potřebují moderní technologie a ucelenou nabídku širokého spektra investičních nástrojů, a to je přesně to, co jim může Saxo Bank nabídnout.“

Saxo Bank nabízí investorům přístup k 30 000 finančních instrumentů. K těmto nástrojům patří akcie kótované na 30 světových burzách, 160 měnových párů, 8 700 CFD, 1 500 ETF a ETC, futures a další instrumenty. Tyto nástroje jsou k dispozici k obchodování prostřednictvím programu SaxoTrader, což je verze platformy pro desktopové počítače, Saxo Web Trader pro internetové prohlížeče a Saxo Mobile Trader, platformy navržené speciálně pro mobilní přístroje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.