Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Saxo Bank chce být branou do Číny. Nově nabídla digitalizovaný přístup k čínským dluhopisům

Investice Saxo Bank 05.03.2019 | 11:37 0 Komentářů

Saxo Bank jako přední specialista na fintech a regtech oznámila, že rozšiřuje přístup k čínským cenným papírům. Potvrdila tak svou pozici centrálního zprostředkovatele vstupu na čínský trh pro své mezinárodní klienty. Saxo Bank již vloni zprostředkovala přístup k čínským tzv. „áčkovým“ akciím kotovaným na burzách v Šanghaji a Šen-čenu. Čínský trh s dluhopisy patří s objemem 12 trilionů dolarů k největším na světě.

Firemní klienti nyní mohou prostřednictvím Saxo Bank obchodovat čínské kontinentální dluhopisy. Konektivitu zprostředkovává mechanismus Bond Connect v Honkongu, což je vzájemný program pro přístup k dluhopisům spuštěný v roce 2017, který umožňuje zahraničním a čínským investorům obchodovat vzájemně na svých trzích s dluhopisy. Připojení čínských kontinentálních dluhopisů dále posiluje obchodní a investiční platformy Saxo Bank, které jsou k dispozici ve více než 20 jazycích, a navíc nabízí jedinečný přístup k čínským áčkovým akciím kotovaným na burzách v Šanghaji a Šen-čenu.

Saxo Bank tímto krokem nově nabízí zcela digitální přístup k čínským dluhopisům prostřednictvím brány Bond Connect pomocí jednoduché funkce „klikni a obchoduj“. Klienti tak mají možnost investovat např. do čínských vládních dluhopisů pomocí jednoduchého a efektivního automatizovaného přístupu na trh, který byl pro zahraniční investory vždy příliš složitý a nedostupný. Čínský trh s dluhopisy patří s objemem 12 trilionů dolarů k největším na světě a čínské dluhopisy jsou stále častěji přidávány do globálních indexů. Díky tomu jsou čínské dluhopisy zajímavé pro zahraniční investory, kteří chtějí vybudovat diverzifikovaná portfolia. V souladu s předpisy Čínské lidové banky budou mít firemní investoři přístup ke 127 dluhopisům v čínské měně.

Generální ředitel Saxo Bank Velká Čína Fan Xu uvedl:  „Čínské akcie hrají v portfoliích mezinárodních investorů stále zásadnější roli, jak je vidět na rekordních přírůstcích čínských akcií v lednu letošního roku, i na silném mezinárodním nárůstu čínských dluhopisů v roce 2018. Čínské vládní dluhopisy se navíc staly nejvýkonnějšími vládními dluhopisy za rok 2018. Proto jsme hrdí, že můžeme jako první nabídnout plně digitální přístup k čínským dluhopisům a pomoci našim klientům vybudovat silná a diverzifikovaná investiční portfolia. Připojením čínských dluhopisů do našich platforem dále posilujeme naši pozici jako „brána do Číny“ pro mezinárodní investory.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.