Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Saxo Bank celosvětově představuje novou multi-asset obchodní platformu vyvinutou na základě poptávky obchodníků po stejných možnostech na všech zařízeních

Banky Saxo Bank 27.05.2015 | 12:16 0 Komentářů

Společnost Saxo Bank, specialista na online investice a obchodování, zahajuje celosvětové uvedení nové, intuitivní, multi-asset obchodní platformy SaxoTraderGO poté, co začátkem května tuto platformu úspěšně představila svým francouzským zákazníkům. Nyní je tato platforma k dispozici zákazníkům v Evropě a zákazníci v zemích Středního Východu, Severní Afriky, Asie a Latinské Ameriky se jí dočkají na začátku června.

Platforma SaxoTraderGO byla zcela nově vyvinuta se zaměřením na uživatelský komfort a podporu bezproblémového přechodu uživatelů mezi zařízeními připojenými na internet – počítači, telefony a tablety na bázi Androidu a iOS. Vývoj platformy SaxoTraderGO byl založen na průzkumu mezi téměř 3 000 klienty Saxo Bank po celém světě, kteří uvedli, že je pro ně klíčovou prioritou zachování výkonnosti a funckionality  platformy i při přechodu mezi různými zařízeními. To naznačuje posun v chování retailových investorů, kteří si platformu vybírají nejen jako nástroj k obchodování, ale také jako něco, co pozitivně ovlivní dosažení jejich výsledků. Rychlost a kvalita provedení pokynů jsou pro naše klienty dvě nejvyšší priority z hlediska úspěšnosti jejich obchodování. Další prioritou byla dostupnost obchodovatelných instrumentů.

 „Dvacet procent našich příjmů od retailových investorů je dnes vytvářeno prostřednictvím mobilních zařízení a tabletů a 75 % všech našich obchodů a příkazů přichází od klientů, kteří k obchodování používají více zařízení. Platformou SaxoTraderGO jsme vytvořili nástroj, který funguje úplně stejně na stolních počítačích, tabletech i mobilních zařízeních a změny dispozic nebo nastavení přenáší na všechna zařízení. Retailoví investoři nyní mohou využít obchodní příležitosti a realizovat své obchody nejlepším možným způsobem kdekoli a na jakémkoli zařízení,“ vysvětluje Christian Lund Hammer, vedoucí oddělení platforem.

 Platforma SaxoTraderGO je vyvinuta v HTML5, jež uživateli umožňuje bezproblémový přesun mezi různými zařízeními, a obsahuje nové otevřené rozhraní pro programování aplikací (API). Toto API umožňuje rychlý vývoj nových funkcí a zajišťuje jednotné klientské prostředí na všech zařízeních a pro všechny služby platformy včetně obsahu, obchodování a klientského nastavení. Celkem zde existuje asi 150 koncových bodů zajišťujících data pro vedení klientských účtů, zůstatků a pozic v instrumentech a měnách. Klienti také mohou prohlížet svou historii, upravovat odebírání dat nebo sledovat upozornění na změny cen. V tomto roce Saxo Bank ještě plánuje poskytnout stejné API i dalším finančním institucím a externím developerům.

 „Z našich průzkumů víme, že klíčem ke všemu, co děláme, je naše platforma. Naši klienti chtějí rychlejší, lepší a intuitivnější obchodování, které je pro ně stejně důležité jako obsah a analýzy. Technologické schopnosti jsou klíčem k úspěchu a velký počet vracejících se návštěvníků a obchodujících klientů naznačuje, že SaxoTraderGO je platforma, která se klientům líbí a kterou rádi používají,“ dodává Christian Lund Hammer.

 Průzkum mezi klienty také ukazuje trendy v obchodních a investičních prioritách. Volba platformy a investiční strategie byly posouzeny jako rovnocenně důležité pro dosažení dobrých výsledků. Celosvětový průzkum ukázal na některé regionální odlišnosti. Například klienti v Číně a Jižní Africe kladou největší důraz na obsah a podobně důležité pro ně jsou i informace a analýzy. Klienti ve Střední a Východní Evropě vyhledávají nové obchodní příležitosti a klienti v Polsku, Rusku a České republice kladou velký důraz na přístup k trhům a třídám aktiv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.