Neděle 20. června. Svátek má Květa.

SAS spouští bezplatné kurzy datové gramotnosti

Podnikání 19.05.2021 | 10:22 0 Komentářů

Společnost SAS, lídr v oblasti analytiky, zavádí bezplatné online kurzy datové gramotnosti. Hlavním cílem je pomoci lidem lépe se orientovat ve světě zaplaveném daty. Datová gramotnost je schopnost spotřebovávat, interpretovat a porozumět datům a představuje základní dovednost pro úspěch v dnešním světě i na pracovištích. Prostřednictvím nových kurzů a bezplatného nástroje pro pedagogy zpřístupňuje SAS datovou gramotnost pro všechny. Novinku představila společnost SAS v rámci celosvětové konference SAS Global Forum 2021.

„SAS chápe sílu dat, které nám pomáhají porozumět našemu světu, činit dobro a řešit problémy,“ řekl Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku. „V naší propojené a na data bohaté společnosti je schopnost aplikovat a používat data v každodenním životě zásadní pro každého, nejen pro datové vědce a matematiky.“

Od obsahu sociálních médií přes inteligentní hodinky až po domácí monitory se data stala základní součástí našeho života. Kurzy datové gramotnosti vychází z dnešních výzev v oblasti dezinformací. V uplynulém roce pandemie zdůraznila kritickou a naléhavou potřebu dovedností v oblasti datové gramotnosti.

Nové kurzy datové gramotnosti SAS sledují cesty rodiče, majitele malé firmy a odborníka na veřejné zdraví, kteří pomocí dat procházejí a řeší problémy během pandemie. Kurz se také zaměřuje na etické výzvy práce s daty. Datová etika se týká toho, jak odpovědně vyhledávat, interpretovat a prezentovat data, včetně morálních úsudků, které se při práci s daty činí.

Kurzy se zabývají i tím, jak předsudky ovlivňují způsoby, jakými se komunikuje. Pomůžou lidem získat sebevědomí a dovednosti, zpochybňovat příběhy, které lidé vyprávějí s fakty, a také poskytnou návody, jak lze
s daty pracovat odpovědněji. První dva ze šesti modulů jsou nyní k dispozici na https://curiosity.sas.com/en/programs/edu-outreach-building-a-data-literate-future.html. Můžete rovněž sledovat živou přednášku na toto téma dne 20. května v 15:00 hod. – „Proč by vám mělo záležet na datové gramotnosti“. https://www.joinclubhouse.com/event/xVpXEb0m .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.