Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Rozkolísaný týden končí akciové trhy v plusu

Investice 01.06.2018 | 16:54 0 Komentářů

Zmírnění nejistot ohledně možných předčasných voleb v Itálii pomohlo evropským akciovým trhům. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách roste o zhruba 1,2 %. Hlavním tahounem jsou finanční tituly, které vyskočily o 2,5 %. S odstupem je následují těžaři a zpracovatelé komodit (+1,5 %) a průmyslové podniky (+1,4 %). Naproti tomu s mínusem končí páteční seanci realitní developeři se ztrátou 0,2 %. Za celý týden však evropský index míří k celkové ztrátě ve výši necelého procenta.

S náladou akcie nakupovat vstoupili do dnešního dne i obchodníci v zámoří. Americký index S&P 500 roste o 0,9 %, když podporou mu jsou s výjimkou síťových odvětví všechny sektory. I zde primát hrají finanční instituce (+1,5 %). Náladě prospěly i zveřejněné statistiky z trhu práce, které ukázaly na silnou tvorbu nových pracovních míst, pokles nezaměstnanosti a vyšší nárůst hodinových výdělků. Nadále tak čísla ukazují na velmi solidní stav americké ekonomiky.

Pražský parket uzavřel se ziskem 0,5 %. Nejúspěšnějším titulem se staly akcie tabákového výrobce Philip Morris ČR, které si polepšily o 2,9 %. Jednoprocentní hranici pokořily ještě akcie Komerční banky (+1,6 %) a ČEZ (+1,1 %). Naopak největším propadlíkem byla společnost O2 Czech Republic, jejíž pokles hodnoty o 5,4 % byl dán prvním obchodním dnem bez nároku na dividendu ve výši 21 CZK na akcii. Obchodní aktivita byla celkově podprůměrná, když zobchodovaný objem dosáhl pouhých 350 mil. CZK. Za celý týden index PX odepsal 0,9 %.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.