Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Richard Paulík je ve Sberbank CZ nově zodpovědný za korporátní bankovnictví a strukturované financování, jeho tým posiluje také Petr Vodenka

Banky Sberbank 25.08.2015 | 16:57 0 Komentářů

Vedení divize korporátního bankovnictví a strukturovaného financování ve Sberbank CZ převzal od července Richard Paulík (41). Do týmu Richarda Paulíka přichází také přední specialista na strukturované financování Petr Vodenka (37).

Richard Paulík do Sberbank přináší dlouholeté zkušenosti z oboru korporátního a investičního bankovnictví a to zejména z oblastí korporátních transakcí, investic soukromého kapitálu a dluhových kapitálových trhů. Převážnou část své profesní kariéry se také věnoval strukturovanému financování. 

Svou kariéru zahájil ve skupině ING v Bratislavě v týmu korporátního a investičního bankovnictví. Během následujících 15 let pracoval na řídících pozicích v předních finančních institucích jako v Commerzbank AG, ve společnosti Dexia a ve skupině PPF, kde působil do roku 2011 jako ředitel strukturovaného financování. Před příchodem do Sberbank se ve společnosti BNP Paribas zaměřoval na velké korporace a zodpovídal za rozvoj prodejní strategie.

Kromě korporátního bankovnictví a strukturovaného financování spadají do divize vedené Richardem Paulíkem také bankovní služby pro finanční instituce, veřejný sektor a řízení úvěrových analýz.

Richard Paulík je absolventem Katz Graduate School of Business při University of Pittsburgh v USA a Ekonomické univerzity v Bratislavě, hovoří anglicky a německy. Mezi jeho záliby patří sport, cestování, potápění a horská turistika. 

V srpnu se do týmu Richarda Paulíka připojil také Petr Vodenka, který povede oddělení zaměřené na strukturované financování. Jeho činnost se zaměří na oblasti financování akvizic, leveraged finance, syndikované úvěry a další strukturované produkty, včetně lokálních kapitálových trhů, a to napříč klientskými segmenty Corporate a SME.  Petr Vodenka má v těchto oblastech dvanáct let relevantních zkušeností a do Sberbank přichází ze Citibank.

„Korporátní a strukturované financování představují klíčové oblasti banky, které chceme rozvíjet na nejvyšší možné úrovni. Jsme rádi, že jsme v našem týmu mohli přivítat Richarda Paulíka a Petra Vodenku jako vynikající odborníky s prvotřídními zkušenostmi. Naší klienti mají záruku, že Sberbank bude i nadále jejich silným partnerem v oblasti firemních financí,’“ uvedl Miroslav Lukáč, člen představenstva Sberbank CZ odpovědný za korporátní bankovnictví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.