Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Revolut získává investici 500 milionů amerických dolarů. V jejím čele stojí americký investor TCV

Investice 25.02.2020 | 12:35 0 Komentářů
  • Revolut v investičním kole D získává 500 milionů amerických dolarů (11,65 mld. Kč). Hodnota firmy vzrostla na 5,5 miliardy dolarů. Z Revolutu se tak stala jedna z nejhodnotnějších fintechových společností světa.
  • Investiční kolo vedl americký investor TCV. Do investice se zapojili také stávající investoři.
  • Revolut investici využije k dalšímu rozvoji produktu na již existujících trzích a dále k rozšíření bankovních služeb v Evropě. Finance budou také použity ke zvýšení počtu každodenních uživatelů.

Finanční platforma Revolut, jejíž služby používá po celém světě více než 10 milionů zákazníků, dnes oznámila investici ve výši 500 milionů dolarů v rámci investičního kola D. Revolut doposud na investicích vybral celkem 836 milionů dolarů.

V čele nového investičního kola stojí fond TCV. Do investice se zapojili také dosavadní investoři. Investice posunula valuaci společnosti na úroveň 5,5 miliardy amerických dolarů. Revolut se tak stal jednou z nejhodnotnějších fintechových společností světa.

Nová investice byla dohodnuta v době, kdy poptávka po službách Revolutu vzrůstá a kdy má firma za sebou finančně úspěšný loňský rok. V roce 2019 Revolut navýšil počet zákazníků o 169 % a počet denních uživatelů narostl o 380 %. Obrat firmy v roce 2018 se zvýšil o 354 %.

Investice bude využita na zdokonalení zákaznické zkušenosti a posílení pozice Revolutu na stávajících trzích jak mezi koncovými uživateli, tak i firemními zákazníky. Revolut se zaměří také na rozvoj produktu, aby bylo pro uživatele atraktivní ho používat na každodenní bázi. V budoucnu by se firma chtěla zaměřit také na oblast půjček pro firmy i fyzické osoby, dále na rozšíření spořicích účtů s vysokými úroky za hranice Velké Británie a také na další zdokonalování zákaznické zkušenosti a rozšíření bankovních služeb po Evropě.

Revolut se bude také nadále zaměřovat na další rozvoj svých úspěšných karet Premium a Metal, kterých ve srovnání s rokem 2018 vydal o 154 % více. S využíváním karet Premium a Metal jsou spojeny různé benefity jako např. neomezené směny cizích měn, vstup do letištních salonků, bezplatné obchodování s akciemi a cestovní pojištění.

Revolut bude nadále investovat do náborových aktivit. Firma nyní zaměstnává přes 2 000 lidí a v minulém roce na seniorní pozice přijala řadu odborníků. Mezi nimi byl například Martin Gilbert, bývalý Co-Chief Executive ze Standard Life Aberdeen, který nastoupil na pozici Chairman of the Board. Z Deloitte přišla Caroline Britton, která se, spolu s Brucem Wallacem, dřívějším CEO Silicon Valley Bank, stala Non-Executive Director.

Nik Storonsky, zakladatel a CEO Revolutu, k nové investici řekl: “Naším cílem je postavit globální finanční platformu – jednotnou aplikaci, v níž zákazníci mohou každodenně spravovat své peníze. Tato investice dokazuje víru investorů v tento model. Naším cílem do budoucna je rozšířit naše bankovní služby po Evropě, dále pak navýšit počet lidí, kteří účet od Revolutu každodenně používají a mířit k ziskovosti. TCV má dlouholeté zkušenosti s podporou firem, které po celém světě mění obory, v nichž působí. Jsme rádi, že se partnerem pro další rozvoj naší platformy stali právě oni.”

John Doran, General Partner v TCV, k investici dodal: “Jsme rádi, že jsme mohli spojit síly s Nikem, Vladem a celým týmem, který za Revolutem stojí. Revolut používá nejmodernější technologie a neustále se snaží, aby zkušenost zákazníků s jeho službami byla na podstatně lepší úrovni, než jakou nabízejí klasické banky. Těšíme se, že budeme celý tým podporovat na jejich cestě, na jejímž konci bude Revolut jednou z největších finančních služeb na světě.”

Tisková zpráva Revolut

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.