CZK/€ 25.265 +0,14%

CZK/$ 23.663 -0,22%

CZK/£ 29.501 -0,13%

CZK/CHF 26.030 +0,03%

15. 11. 2018

0 komentářů

Revolut odhaluje novou flotilu technologií strojového učení (machine-learning), které dokáží čtyřnásobně snížit počet podvodů s kartami. Zájem o technologii mají také banky

 

Revolut obstarává a zabezpečuje transakce pro více než 3 milionů uživatelů v Evropě. Za 3 roky Revolut provedl 230 milionů transakcí v hodnotě 30 miliard amerických dolarů. Klienti Revolutu jsou obsluhováni za pomocí umělé inteligence a dále 300 odborníků v Krakově. Vzhledem k rychlému růstu plánuje Revolut otevřít druhé středisko podpory v Portugalsku.

Loading



 

Společnost Revolut, nejrychleji rostoucí evropská společnost zabývající se finančními technologiemi (fintech), dnes oznámila svůj záměr stát se světovým lídrem v oblasti ochrany zákazníků a představila novou technologii pro rozpoznávání podvodů s kartami. Tato technologie již zaznamenala čtyřnásobné snížení počtu takových podvodů.

Namísto toho, plně se spoléhat na časově náročné manuální procesy, je Revolut odhodlán zabývat se podvody s kartami a praní špinavých peněz pomocí algoritmů, které využívají sílu strojového učení a výpočetní techniky, aby lépe ochránili své zákazníky.

Během posledních 12 měsíců společnost Revolut intenzivně investovala do rozšiřování svých kapacit co do datového inženýrství (data-science) a inženýrství všeobecně v souladu se svou vizí automatizovat, urychlovat a zlepšovat kvalitu odhalování podvodů s kartami a také případů praní špinavých peněz.

Nejmodernější technologie, jimiž Revolut disponuje, dokáží generovat hluboké poznatky o zákaznících a předpovídat jejich chování, aby mohli dynamicky rozpoznat podvodné nakládání s kartami, a to bez nutného zásahu člověka. Tyto systémy pracují na bázi komplexních matematických modelů a sady velkých dat. Zjistí tak příslušné anomálie. Dále nabízejí větší míru přesnosti, co se týče posuzování takových transakcí a šetří tak zákazníkům drahocenný čas.

REKLAMA

Během posledních dvou měsíců společnost Revolut testuje svůj nový systém boje proti podvodům, který dokáže detekovat podezřelou aktivitu v reálném čase na základě analýzy neobvyklých výdajů. Pokud se platby zákazníka podstatně odchylují od obvyklých výdajů, Revolut je schopen automaticky zmrazit platby kartou, dokud zákazník prostřednictvím aplikacena svém chytrém telefonu neověří, že je vše v pořádku. Tento proces zjednodušuje celý postup a přispívá k tomu, aby se zákazník vyhnul náročnému bezpečnostnímu procesu pro odblokování svého účtu.

Od počátku srpna, kdy společnost Revolut oficiálně uvedla tento nový systém, zaznamenala společnost čtyřnásobné snížení úrovně podvodů v oblasti karet, a to především při řešení běžných případů, jako jsou platby v e-shopech, klonování karet a krádeže karty.

Dále společnost Revolut právě spustila novou technologii strojového učení pro detekci praní špinavých peněz; dynamický matematický model, který počítá skóre rizika pro každého uživatele na základě historie jejich činnosti a chování. Zpracovává takto všechny transakce probíhající skrze Revolut a statisticky určuje pravděpodobnost kdy dochází k praktikám praní špinavých peněz, a to na základě profilu uživatele a také dalších dat získaných z probíhajících transakcí.

Všechny tyto výpočty/odhady se přivádějí do algoritmu a poskytují pro každého uživatele jedinečné skóre. Pokud tato hodnota přesahuje určitou hranici, je zákazník povinen předložit dokumentaci, která by odůvodnila aktivitu, kterou model zahrnuje, aby inteligentně rekalibrovala rizikovou expozici uživatele.

REKLAMA

Nik Storonsky, zakladatel a generální ředitel společnosti Revolut k tomu uvedl:

“Jsem v kontaktu s bankami po celou dobu a některé nás již oslovili s nabídkami na odkoupení této technologie. To, co dokážeme přesně zobrazit za deset minut, obvykle trá velké bance se svými tradičními manuálními postupy přes hodinu.

Pokud jste na misi s cílem dosáhnout deseti milionů zákazníků a rozšiřovat své podnikání po celém světě, nemůžete se spoléhat pouze na ruční lidské procesy, abyste účinně chránili své zákazníky před trestnou činností ve financích, zejména proto, že zločinci se ve svých taktikách stále rychle zlepšují. „

Velké investice společnosti Revolut do strojového učení přicházejí v době, kdy společnost zaznamenává fenomenální růst a nachází se ve fázi uvedení na trh na několika mezinárodních trzích. Společnost Revolut nyní zaregistrovala tři miliony zákazníků v Evropě a každý měsíc otevírá 250 000 nových běžných účtů. Londýnský fintech také přidává dokončení pro několik nových trhů včetně Spojených států, Kanady, Austrálie, Singapuru a Hong Kongu.

„Naši klienti mohou zároveň zvýšit úroveň zabezpečení pomocí ovládacích prvků přímo v aplikaci Revolut – zapnutím/vypnutím karty a s tím současně ovládání (zapnutí/vypnutí) různých typů platebních metod (bezkontaktní platba, magnetický pásek, placení na internetu, výběry z bankomatu atd.). Co víc, pro platby na internetu mohou uživatelé využít k placení jednorázové virtuální karty, jejichž platnost vyprší po každé transakci – nikdo tak nemůže použít kartu znovu. Společnost Revolut nabádá své klienty, aby se aktivně věnovali bezpečnosti svých transakcí, k čemuž jim dopomáhájí naše nejmodernější technologie pro odhalování podezřelých transakcí a technologie pro rozkrývání podvodů. Zabezpečení transakcí a jejich dodržování je pro nás prioritou,“ uvedl David Pavliska, ředitel pro obchodní rozvoj, Revolutu v Česku.

Tisková zpráva: Revolut

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

fintech - technologie - internet

Kdo brzdí fintech?

Finanční technologie (fintech) mají před sebou světlou budoucnost. Přítomnost ale již tak zářná není. Přestože se technologické společnosti smějí dostat k bankovním datům již od ledna, realita je jiná. Kdo je brzdou?

Text: Petr Zámečník

23. 07. 2018

ČNB - peníze - 1000 Kč - CZK - české koruny - lupa - bankovky

Stali jsme se rukojmím stále narůstající regulace?

Podle obecně dostupných zdrojů je stockholmský syndrom určitý druh psychologické vazby mezi rukojmím a jeho únoscem, kdy si rukojmí vybuduje citovou vazbu k osobě, která ho bije, zneužívá nebo mu obecně působí újmu. Jednoduše řečeno, jde o získání patologické „slabosti“ pro toho, kdo vás zneužívá. Zajímá vás, jakou spojitost by […]

Text: Jiří Šindelář

11. 06. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *