Úterý 29. září. Svátek má Michal.

Revolut Junior je dostupný také v České republice

  • Revolut Junior je nová aplikace pro správu financí určená pro děti ve věku od 7 do 17 let
  • Cílem Revolut Junior je posílit finanční gramotnost mladých s pomocí na míru vytvořených finančních nástrojů a poradenství
  • Účty jsou spravovány rodiči nebo zákonnými zástupci z jejich vlastní aplikace Revolut

 

Revolut, celosvětově působící finanční platforma, která má více než 10 milionů zákazníků, dnes v České republice spustila službu Revolut Junior. Ve Velké Británii je dostupná již od března pro uživatele, kteří jsou majiteli karet Premium a Metal. Nový produkt je speciálně vyvinutou aplikací na správu financí pro rodiče a jejich děti ve věku 7 až 17 let.

Cílem Revolut Junior je naučit děti a mladistvé správnému nakládání s penězi pod dohledem zodpovědného dospělého. Účty Revolut Junior mohou být založeny pouze rodičem nebo zákonným zástupcem, který sám používá aplikaci Revolut. Účet si klade za cíl předat mladým lidem finanční dovednosti, které budou potřebovat v okamžiku, kdy se stanou finančně nezávislými.

Produkt má tři hlavní součásti:

  1. Nová aplikace Revolut Junior, která je navržena pro děti. Rodiče mohou sledovat pohyby na jejich účtu a dostávat upozornění na realizované transakce.
  2. Nová sekce v aplikaci Revolut, která umožňuje rodičům a zákonným zástupcům hlídat, jak mohou jejich děti utrácet.
  3. Speciálně navržená karta Revolut Junior pro děti.

Rodiče budou moci využíváním svého vlastního účtu Revolut hlídat, jak jejich děti utrácejí a stejně tak budou mít pod kontrolou také své výdaje a to z jediného zabezpečeného místa. Získají tak řešení, které jim pomůže se správou peněz pro celou rodinu. Dostanou také možnost okamžitě převádět peníze na účty svých dětí a rovněž budou moci kontrolovat zůstatky na účtu stejně jako realizované transakce.

Rodiče také mohou dostávat upozornění týkající se toho, jak jejich děti utrácejí. Produkt také obsahuje bezpečnostní prvky, díky kterým mohou rodiče kontrolovat nastavení karty a transakcí, jako například online plateb.

Do produktu budou v průběhu roku přidány další funkce. K těm patří nastavení pravidelně převáděné částky, určování finančních cílů, možnosti spoření, podrobné přehledy útrat, nastavení limitů útrat a také finanční návody pro děti, které jim pomohou rozvíjet finanční dovednosti. Každá funkce je navržena tak, aby do ní byli zapojeni jak rodiče, tak jejich děti s cílem podporovat v rodině dialog.

Aurelien Guichard, Product Owner Revolut Junior k tomu dodává: “Spuštěním tohoto produktu chceme napomoci dětem rozvíjet jejich finanční schopnosti. Těší nás, že můžeme tento produkt vedle České republiky spustit také v dalších evropských zemích. Diskuse o penězích obvykle začínají doma a věříme, že finanční dovednosti jsou získávány postupně na základě zkušeností a pod dozorem rodičů a zákonných zástupců. Revolut Junior roste s dětmi až do chvíle, kdy si mohou založit u Revolutu standardní účet pro dospělé. V okamžiku dosažení plnoletosti a nezávislosti mají finanční dovednosti, díky kterým se mohou vyhnout chybám, které by mohly být hodně drahé.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.