Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Retailové investice: Covidově složitý rok 2020 se nám podařilo ustát se ctí

BankyInvestice 02.02.2021 | 12:55 0 Komentářů

Po nástupu epidemie koronaviru a nejrychlejším pádu finančních trhů v historii asi jen málokdo loni na jaře čekal, že rok 2020 bude pro investice příznivý. Opak se ale stal pravdou a finanční trhy se ještě před koncem roku dostaly nad úroveň před pandemií koronaviru.

„Loňský rok byl z hlediska investic velmi složitý, ale také zajímavý. Opět se potvrdilo, že pravidelné investice jsou nejlepším způsobem pro minimalizaci rizika. Jsou také naší klíčovou strategií napříč klientskými segmenty a jsme rádi, že po několika letech mírného poklesu se nám loni podařilo počet pravidelných investorů stabilizovat. Těší mě také, že jsme přivítali více než 50 tisíc nových investorů. Našim produktům se celkově dařilo, a to nejen podílovým fondů všech kategorií, ale také strukturovaným dluhopisům, a dluhovým cenným papírům. Kladné zhodnocení tak uvidí na svých ročních výpisech většina našich klientů,“ říká Roman Choc, šéf tribu Wealth Management.

Nejlepšího zhodnocení dosáhly oblíbené akciové fondy – největší akciový fond v České republice Top Stocks připsal klientům výnos 18,37 %, Stock Small Caps pak 15,67 %. Nezaostávaly však ani smíšené, dluhopisové či nemovitostní fondy. „S tržním podílem téměř 27,4 % jsme největším distributorem podílových fondů v České republice a dlouhodobě jedničkou na trhu. V prosinci jsme pak dosáhli ještě jednoho významného milníku – našim retailovým klientům od té doby spravujeme investice ve výši přesahující 200 miliard korun. Pozitivní trend pokračuje i zkraje letošního roku a aktuálně se klientům staráme o investice ve výši přes 212 miliard,“dodává Roman Choc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.