Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Řešení BSC získalo prestižní cenu magazínu Global Finance

Banky 06.12.2018 | 09:10 0 Komentářů

Práce českých vývojářů bankovního software z Banking Software Company (BSC) získala prestižní uznání od magazínu Global Finance. Jejich řešení pro management online plateb bylo vyhodnoceno jako nejlepší v oblasti digitálního bankovnictví v regionu střední a východní Evropy, které letos vzniklo. Slovenská Tatra banka, která ho využívá, se díky tomu dostala na seznam nejlepších digitálních bank roku 2018.

Za vývojem řešení stojí tým Gemini pod vedením Petra Štěpánka. Řešení pro Tatra banku nabízí pokročilé funkce, které by měly v budoucnu být absolutním standardem všech digitálně fungujících bank. Softwarová infrastruktura například umožňuje další jednoduché rozšiřování pomocí API, díky čemuž může flexibilně reagovat na potřeby banky.

„Jsme rádi, že i středoevropské banky mohou učit svět, jak má vypadat digitální bankovnictví. Nacházíme se v době, kdy každý úspěšný use case může výrazně posunout všechny hráče. Zároveň nás těší, že Česká republika i díky BSC neztrácí svou pozici na mapě globální bankovní inovace,” řekl k úspěchu Petr Koutný, CEO BSC.

Zmíněné ocenění není jediné, které BSC v minulosti obdrželo. Svým klientům vybojovali u Global Finance cenu Nejlepší digitální banky regionu (gruzínská TBC Bank), předloni zase magazín Corporate Vision udělil BSC cenu pro nejlepší finanční softwarovou společnost.

Banking Software Company je ryze česká firma, fungující od roku 1990. V České republice je s obratem více než 300 milionů za rok 2017 ve svém segmentu jedničkou. Aplikace pro banky a finanční instituce vyvinuté společností BSC využívají desítky bank a více než 10 milionů koncových uživatelů po celém světě. Mezi největší klienty patří například Alfa Bank, VTB Bank či TBC Bank, v České republice pak Česká spořitelna, Raiffeisenbank, MONETA Money Bank či Equa bank.

Tisková zpráva BSC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.