Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Regionální měny dnes lehce korigovaly

Banky 03.01.2018 | 18:36 0 Komentářů
Po včerejší vlně optimismu, která se v první pracovní den roku 2018 na trzích prosadila, byl dnešní den ve znamení mírné korekce. Koruna během dne ztratila až deset haléřů, když se z hladiny 25,50 posunovala směrem k 25,60 CZK/EUR. Hráči na trhu reagovali na zveřejnění zápisu z posledního jednání ČNB.

 Z něj vyplynulo, že většina členů bankovní rady se přiklonila k postupnému zpřísňování měnové politiky, což odpovídá našemu scénáři jedno zvýšení o 25 bb za jedno čtvrtletí. Někteří hráči na trhu mohli spekulovat na rychlejší či razantnější zvyšování sazeb. V odpoledních hodinách již ale opět byla cítit převaha nakupujících. Obdobný vývoj by patrný na polském zlotém, který nakonec během odpoledne vymazal veškeré dopolední zisky. Na maďarském forintu byl dnes naprostý klid.
Dluhopisový trh se dočkal výsledku státního hospodaření za loňský rok. Celkově skončil rozpočet lepším výsledkem, než jsme předpokládali. Vykázaný schodek 6,2 mld. CZK představuje druhý nejlepší výsledek v historii. Není divu. Ekonomika byla v takové kondici, že se plán příjmů podařilo přeplnit o více než osm procent. Výdaje sice zůstaly mírně za plánem, výlučně ale kvůli nižším investicím. Více naleznete v komentáři zde http://bit.ly/2E13J94. Nic z výše uvedeného ale cenami dluhopisů nepohnulo. Bez vlivu nakonec skončil i výsledek dnešní aukce státních dluhopisů.
JAN VEJMĚLEK, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.