CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

23. 03. 2022

0 komentářů

Regionální centrála ČSOB v Hradci Králové získala certifikát LEED Platinum

 

Regionální centrála ČSOB v Hradci Králové (HHQ), která byla otevřená loni na podzim, získala mezinárodně uznávaný certifikát LEED Platinum v kategorii New Construction v oblasti navrhování a výstavby environmentálně šetrných a udržitelných budov. Tímto certifikátem se pyšní také jižní budova Kampusu v pražských Radlicích, která byla uvedena do provozu před necelými třemi roky. Severní budova má certifikát v kategorii Gold již od roku 2007. Kampus se tak logicky stal referencí a inspirací pro další ekologické budovy ČSOB včetně HHQ. 

„Udržitelnost je součástí naší firemní DNA již dlouhou dobu. Jsem ráda, že se naší hradecké centrále podařilo získat certifikaci LEED Platinum v kategorii New Construction a zařadila se tak mezi jednu z environmentálně nejšetrnějších budov v celé Evropě. Toto ocenění je pro nás potvrzením, že zodpovědné chování k přírodě bereme stejně vážně jako atraktivní a inspirativní prostředí pro naše lidi a klienty. Při stavbě regionálního kampusu jsme uplatňovali nejpokročilejší dostupné technologie, aby budova byla šetrná k životnímu prostředí, splňovala podmínky přísné mezinárodní certifikace, i aby dobře zapadla do okolního života v Hradci Králové,“ říká Marcela Suchánková, členka představenstva ČSOB odpovědná za lidské zdroje, IT a Operations.

Nová hradecká centrála je vybavena technologií pro zpětné užití dešťové vody a díky přirozeným zdrojům tepla a chladu je zcela samostatná ve vytápění i chlazení. Jako zdroj energie slouží 107 energetických vrtů hlubokých až 200 metrů. Objekt tedy není napojen na zdroj jiného energetického média kromě elektrické energie. Část oken je vybavena elektromotorickým ovládáním, které zároveň umožňuje noční provětrávání budovy dle okamžitých klimatických podmínek a také předpokládaného vývoje teplot v dalších dnech.

„Pro ochranu životního prostředí děláme mnohem více, než vyžadují standardy. Hradecká centrála je jednoznačně unikátní, architektonicky nadčasový bankovní dům, který citlivě zapadá do kontextu města. Podařilo se nám obhájit všechny zacílené body. Ve finále jsme získali 88 bodů, což nás řadí do nejvyšší kategorie Platinum. Je to opět potvrzení špičkové kvality řízení projektu, programu, standardů, návrhu, výstavby a zprovoznění budovy,“ doplňuje Josef Šedivý, výkonný ředitel Facilities Management ČSOB.

Severní budova (NHQ) Kampusu v pražských Radlicích má certifikát v kategorii Gold již od roku 2007. Jižní budova (SHQ) se díky zisku 90 bodů řadí do nejvyšší kategorie Platinum. V rámci Evropské Unie tak HHQ i SHQ patří do první desítky ze zhruba 100 „platinových“ budov. Certifikát Platinum byl v České republice udělen celkem čtyřem budovám.

REKLAMA

Budova, která vyrostla nedaleko kongresového centra Aldis na levém břehu Labe, se tak díky použití špičkových technologií stala jednou z nejmodernějších budov v Evropě. Regionální centrála byla zkolaudovaná loni na podzim, plní nejpřísnější ekologické standardy a vyznačuje se mimořádnou ohleduplností k životnímu prostředí. Její součástí je i jídelna a kavárna přístupná také veřejnosti. Letos v únoru zde byla otevřena pobočka ČSOB.

Centrála ČSOB v Hradci Králové v číslech:

  • 41 500 m2 celková užitná plocha komplexu
  • 3 100 m2 střešních teras včetně 460 keřů, stromů a rostlin na střeše
  • 107 energetických vrtů hlubokých až 200 metrů slouží k vytápění a chlazení
  • 370 rostlin na záhonech centrálního atria
  • 304 standardních parkovacích míst a 12 stání s nabíjecí stanicí pro elektromobily a s 300 místy pro jízdní kola

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %

Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 04. 2022