Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

RECALL s.r.o. se mění na FIXED.zone a.s., vrcholí tak příprava vstupu na trh START pražské burzy

Společnost RECALL s.r.o. dokončila k 1. září 2021 transformaci na akciovou společnost FIXED.zone a.s. Tuzemský lídr ve vývoji, výrobě a prodeji příslušenství k mobilním telefonům značky FIXED tak úspěšně dokončil další krok v přípravě vstupu na trh START Burzy cenných papírů Praha.

 Společnost oslavila letos v červnu výročí 20 let od svého založení. Během této doby dokázala z lokálního distributora mobilního příslušenství vyrůst na několik evropských trhů, investovala do vlastní výroby a úspěšně vyvíjí vlastní nové produkty. Její akcie budou moci upisovat investoři z řad institucí i veřejnosti na přelomu října a listopadu letošního roku.

„Růst odvětví podpořený změnou stylu práce a rozšířením home office, ale také nové trendy výrobců mobilních telefonů, díky kterým roste ve světě poptávka po příslušenství, nám dávají takřka neomezený prostor pro další růst. I proto chceme využít příležitosti a posunout FIXED.zone s novým kapitálem na pozici globálního hráče v odvětví mobilního příslušenství,“ uvedl Daniel Havner, zakladatel společnosti a její majoritní akcionář.

Přes masivní investice do vývoje a testování nových produktů dosahuje FIXED.zone dlouhodobě pozitivní EBITDA. Do konce srpna letošního roku utržila společnost 177 milionů korun, což je o čtvrtinu více než ve stejném období roku 2020.

 V rámci příprav na emisi akcií na trhu START představili zástupci FIXED.zone v srpnu zájemcům z řad institucionálních investorů a obchodníků s cennými papíry svůj výrobní závod v Prostějově. Zde vznikají v procesu ruční výroby nejen luxusní kožená pouzdra a peněženky, ale také chytré peněženky s lokátorem a další oblíbené produkty.

„Dokončení transformace na akciovou společnost je důležitým, ale zdaleka ne posledním krokem v procesu přípravy našeho IPO. Čekáme na schválení prospektu Českou národní bankou a připravujeme se na další kolo prezentací potenciálním investorům v rámci START Days na pražské burze. Předběžný zájem investorů je pro nás obrovskou motivací a signálem, že jdeme správným směrem,“ doplnil Daniel Havner.

 

Více o FIXED.zone

FIXED.zone a.s. je ryze českou společností s ambicí stát se evropským lídrem v oblasti všeho, co patří k mobilním telefonům, tabletům a nositelné elektronice. Pomáhá svým zákazníkům tato mobilní zařízení zdokonalit, ochránit, zjednodušit jejich používání a zpřístupnit jim nejnovější technologie. FIXED.zone vlastní majoritně zakladatelé, kteří ve společnosti aktivně manažersky působí a rozvíjejí ji. Zaměstnává více než 80 lidí. Má sídlo v Českých Budějovicích a vlastní výrobu luxusních kožených pouzder v Prostějově. Výrobky FIXED se tradičně umisťují na předních příčkách hodnocení zákazníků a v roce 2019 získala společnost prestižní cenu EUROPEAN PRODUCT DESIGN AWARD. Více na www.fixed.zone.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.