CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

11. 01. 2022

0 komentářů

Ratingová agentura A. M. BEST udělila Generali České pojišťovně rating finanční síly na úrovni „A“ se stabilním výhledem

 

Mezinárodní ratingová agentura A. M. Best, specializující se na sektor pojišťovnictví, potvrdila před koncem roku 2021 rating finanční síly „A“ se stabilním výhledem společnosti Assicurazioni Generali a jejím hlavním hodnoceným dceřiným společnostem včetně Generali České pojišťovny. Dlouhodobý úvěrový rating ohodnotila agentura na úrovni „a+“ rovněž se stabilním výhledem.

Loading 

Stejně jako v uplynulých letech je rozhodnutí ratingové agentury potvrzením síly a stability největší české pojišťovny. 

Hodnocení ratingové agentury je založeno na vyhodnocení čtyř základních pilířů, které představuje: majetková síla hodnocená jako stabilní, vysoká provozní výkonnost, obchodní profil klasifikovaný jako velmi příznivý a náležité řízení rizik. Ve všech uvedených bodech obhájila pojišťovna hodnocení dosažené v loňském roce a i nadále je tak pro klienty a obchodní partnery zárukou, že je schopna dostát všem svým závazkům.

Majetková síla skupiny Generali je podložena rizikově upravenou kapitalizací, kterou ratingová agentura hodnotila prostřednictvím svého kapitálového poměru na nejvyšší úrovni. Skupina měla k 30. září 2021 regulatorní solventnostní poměr 233 %.

Vysoká provozní výkonnost je podpořena technickým výsledkem zejména v neživotním pojištění. Na základě výpočtu agentury A. M. Best je průměrný kombinovaný poměr Skupiny za pětileté období končící rokem 2020 na úrovni 92,1 %.

REKLAMA

Velmi příznivý obchodní profil je podložen vedoucí a udržitelnou pozicí na klíčových trzích. Skupina má vynikající přístup k trhům prostřednictvím své vlastní silné sítě a také díky své multikanálové distribuční strategii. Skupina pokračuje v expanzi svého podnikání v oblasti správy aktiv. Tato oblast poskytuje skupině diverzifikovaný zdroj příjmů.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *