CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.709 -0,49%

CZK/£ 29.056 -0,03%

CZK/CHF 23.580 -1,03%

03. 05. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Raiffeisenbank vydává prémiový dluhopis s ročním výnosem 2,4 %

 


 

Raiffeisenbank od dnešního dne na svých pobočkách prodává nový prémiový dluhopis Garantinvest XXI. Jedná se o tříletý dluhopis s garantovanou výplatou nominální hodnoty a pevným ročním výnosem 2,4 %.

Emise nového dluhopisu dosáhne objemu 100 milionů korun. „Dluhopisy v podobných objemech byly v minulosti vyprodány během několika dnů,“ uvedla produktová manažerka Raiffeisenbank Jana Svobodová. „Prémiové dluhopisy patří v současné době mezi vyhledávané investiční příležitosti, klienti oceňují především bezpečnost investice a možnost jistého výnosu, aniž by sami museli investovat přímo do akcií či kurzů měn,“ vysvětlila.

Minimální výše investice je stanovena na 10.000 korun, emise je tak určena především pro drobné investory. Výhodou prémiových dluhopisů je i to, že za prodej ani odkup klient neplatí žádné poplatky. Výnos z tohoto dluhopisu je pro fyzické osoby navíc osvobozen od daně díky nominální hodnotě prémiového dluhopisu ve výši 1 Kč.  

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Retailové nemovitostní fondy. Na špici je CREDITAS, ZDR Investments a Conseq realitní

Inflace v Česku nepolevuje. V lednu zrychlila na 9,9 procenta z prosincových 6,6 procenta. Meziměsíční růst cen je nejvyšší od roku 1993. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Investoři proto hledají způsoby, jak své prostředky zhodnotit. Zajímavé výnosy přináší například nemovitostní fondy. Jaká […]

Text: Filip Kučera

22. 02. 2022

spekulativní dluhopisy

Prašivé dluhopisy a dluhopisoví žabáci

Nejsou investice jako investice. Některé jsou rizikovější, jiné relativně bezpečné. Dluhopisový žabák je v každém případě prašivým dluhopisem a pro drobného střádala nebo investora čímsi, čemu by se měl vyvarovat. Patří mezi dluhopisy spekulativního stupně, které jsou kontrastem k dluhopisům stupně investičního. Takové […]

Text: Radovan Novotný

12. 12. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.