CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

11. 01. 2022

0 komentářů

Raiffeisenbank se stala strategickým partnerem Asociace rodinných firem

 

Na konci roku 2021 se Raiffeisenbank stala strategickým partnerem Asociace rodinných firem. Banka se chce ještě více zaměřit na segment rodinných firem, které mají tradici a jsou dlouhodobě prověřeny trhem, s cílem pomáhat jim v rozvoji jejich podnikání.

Loading 

Partnerství bude probíhat nejen v oblasti marketingu a prezentace banky a asociace v rámci tohoto segmentu trhu, ale součástí spolupráce je rovněž snaha o podporu a propagaci segmentu rodinných firem veřejnosti.

„Uvědomujeme si význam rodinných firem a jejich nezastupitelnou roli v rámci českého hospodářství, což nás přivedlo k myšlence stát se partnerem Asociace rodinných firem,“ zdůvodňuje rozhodnutí banky Václav Štětina, ředitel firemního obchodu Raiffeisenbank, a dodává: „Také sledujeme, že v posledních letech dochází ke změnám, které výrazně ovlivňují jejich podnikání. V krátkodobém horizontu se podnikatelé museli velmi rychle přizpůsobit situaci způsobené koronavirovou pandemií, v dlouhodobém pak řeší například otázky spojené s generační obměnou. Podnikatelé, kteří s podnikáním začali po roce 1989 hledají své nástupce, a to buď v rodině, nebo se firmu snaží prodat. A právě v těchto situacích přichází na řadu oborné poradenství, které jim umíme nabídnout.

Rodinné firmy jsou pro banku atraktivním segmentem trhu. Podle dostupných statistických dat generují české rodinné firmy odhadem 40 % HDP, zatímco ve světě je to až 80 %. Záměrem Raiffeisenbank je být těmto firmám partnerem na cestě k realizaci jejich cílů.

„Schopnost pružně reagovat na neustále měnící se situaci a ochota osobně přijmout přiměřenou míru rizika dávala právě českým rodinným firmám sílu a schopnost nejenom překonat pandemii Covidu, ale využít ji i jako odrazový můstek pro další rozvoj. Velkou výhodou současných českých rodinných firem oproti konkurenci v naší praxi vnímáme v obrovském osobním nasazení majitelů a jejich rodin při zachování a rozvoji chodu firmy v krizových podmínkách. Za Asociaci rodinných firem vítáme toto silné partnerství s Raiffeisenbank, neboť nám dává další příležitost jak ještě více pomoci českým rodinným firmám“, říká Jan Pavelka, předseda Asociace rodinných firem.

REKLAMA

Tým firemních a investičních bankéřů české Raiffeisenbank se zaměřuje jak na segment malých a středních společností s kapitalizací v rozsahu od 50 milionů do 1,5 miliardy korun, tak i na transakce v segmentu velkých společností s kapitalizací nad 1,5 miliardy korun. Díky úzké spolupráci s mateřskou bankou Raiffeisenbank International je poradenství poskytováno klientům v rámci celého CEE regionu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *