Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Raiffeisenbank nadále podporuje ženy podnikatelky

Banky Raiffeisenbank 21.08.2017 | 16:16 0 Komentářů

Raiffeisenbank, ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) a komunitou ŽENY s.r.o., podporuje již třetím rokem projekt Podnikavá žena. Hlavním cílem dílčího grantového programu s názvem „Podnikavá žena roku“
je motivovat ženy v podnikání. Raiffeisenbank, jako titulární partner tohoto programu, připravila zajímavé výhody pro začínající podnikatelky. Mezi tyto výhody samozřejmě patří vedení podnikatelského účtu zdarma či podnikatelský úvěr bez poplatku za zpracování.

Pro řadu podnikatelek může poplatek za zpracování úvěru ve výši 0,5 % z poskytnuté výše, minimálně pak 4000 Kč, představovat překážku v začátku jejich vlastního byznysu. Jeho odstraněním chceme tyto podnikavé ženy motivovat k financování právě u naší banky,“ říká segmentový manažer Raiffeisenbank Tomáš Němčík.

Podnikatelského úvěru se týká rovněž nabídka financování se zárukou Evropského investičního fondu, v rámci které získají podnikající ženy úrokovou sazbu nejvýše 7,2 % p.a. Posledním benefitem, který si Raiffeisenbank pro podnikavé ženy připravila, je sleva ve výši 0,1 procentního bodu ze sazby hypotečního úvěru.

Do loňského ročníku grantového programu „Podnikavá žena roku“ se přihlásilo celkem 143 žen. Porota vybrala 20 nejzajímavějších podnikatelských příběhů. Veřejnost poté hlasovala pro finálovou desítku, která se zúčastnila slavnostního vyhlášení. Mezi deseti nejlepšími byla i Olga Vančurová, která vystudovala ekonomii, ale po celý život ji provázela láska k pečení. Do své celoživotní vášně se nakonec také podnikatelsky pustila.

Počítejte s tím, že budete hodně pracovat, budete unavená, budete se muset o sebe postarat sama a bude to těžké. Ale budete dělat na svém, budete dělat to, co vás baví, co máte ráda a co vás naplňuje. A to za to stojí. Pokud to budete dělat kvalitně, od srdce a budete mít trpělivost, dříve nebo později se úspěch dostaví,“ říká Olga Vančurová.

Začátkem srpna byl ukončen příjem nominací do grantového projektu „Podnikavá žena roku 2017“ a nyní odborná porota vybírá dvacet nejlepších kandidátek, které postoupí do dalšího kola. Poté bude následovat hlasování veřejnosti, které proběhne od 1. do 30. září 2017. Zde bude vybráno deset nejlepších podnikatelek, z nichž každá obdrží od Raiffeisenbank částku ve výši 10 000 Kč. Poté bude následovat slavnostní vyhlášení, které se bude konat 3. října 2017 na Dni podnikatelů České republiky – největší akci pro malé a střední podniky v roce organizované AMSP ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.