Úterý 26. ledna. Svátek má Zora.

RAIFFEISEN INVESTIČNÍ SPOLEČNOST UVÁDÍ NOVÝ FOND PRO ZKUŠENĚJŠÍ INVESTORY

Investice 20.03.2017 | 15:18 2 Komentářů

Raiffeisen investiční společnost (RIS) přichází s novým fondem určeným pro zkušené investory. Raiffeisen fond dividendový je dynamický smíšený korunový fond investující do velkých stabilních společností po celém světě. V období úpisu fondu od 20. 3. do 21. 4. bude prodej za snížený vstupní poplatek ve výši 0,5 %. Raiffeisen investiční společnost nový fond připravila u příležitosti Světového dne investičních fondů, který se uskuteční 19. dubna 2017.

Raiffeisen fond dividendový investuje převážně do akciových nástrojů v poměru 70 % akcie, fondy fondů a ETF a 30 % dluhopisy. Prostředky fondu jsou investovány především do akcií firem vyplácejících dividendu, zpravidla tedy do velkých stabilních společností, které část zisků vyplácí akcionářům. Větší část fondu směřuje do Spojených států a Evropy, dotkne se ale také rozvíjejících se trhů a oblasti Pacifiku.

„Raiffeisen fond dividendový z pohledu rizikovosti vhodně doplní naše portfolio investičních fondů. Díky jeho SRRI indexu a doporučenému investičnímu horizontu se řadí mezi Raiffesen fond udržitelného rozvoje a Raiffeisen fond globálních trhů,“ říká generální ředitel Raiffeisen investiční společnosti Jaromír Sladkovský, a doplňuje: „Tento fond vychází vstříc investorům, kteří se nebojí rizika, a láká je možnost investovat do akcií velkých nadnárodních stabilních firem z různých koutů světa.“

Doporučený investiční horizont se pohybuje na minimální hranici 10 let a syntetický ukazatel rizika a výnosu je 5. Raiffeisen fond dividendový doporučuje Raiffeisen investiční společnost pro investory s nízkou rizikovou averzí, kteří věří v dlouhodobý růst akciových trhů. Standardně je u investičních fondů vstupní poplatek ve výší 2 %, avšak v období úpisu fondu od 20. 3. do 21. 4. si klienti fond mohou sjednat za poplatek ve výši 0,5 %.

„Věříme, že si tento fond získá oblibu i u investorů, kteří investují nebo se chystají investovat pravidelně měsíčně. Princip pravidelného investování totiž snižuje riziko ztráty a otevírá možnost investovat do tohoto typu fondu i konzervativním klientům,“ dodává Jaromír Sladkovský.

Tisková zpráva: Raiffeisen investiční společnost

2 komentáře: “RAIFFEISEN INVESTIČNÍ SPOLEČNOST UVÁDÍ NOVÝ FOND PRO ZKUŠENĚJŠÍ INVESTORY”

  1. Informace napsal:

    Bylo by možné získat více informací, děkuji za ochotu

    S pozdravem a přáním hezkého dne
    Kočí Libuše DiS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.