Pondělí 10. prosince. Svátek má Julie.

Raiffeisen investiční společnost má za sebou další růstový rok

20.03.2018 | 14:48 0 Komentářů

Objem aktiv Raiffeisen investiční společnosti (RIS) vzrostl meziročně o 14 % z 17,4 miliard Kč na 19,8 miliard Kč. Společnost se tak po čtyřech letech působení dostala na 4% podíl na trhu. K loňskému růstu pomohlo zejména úspěšné spuštění tři regionálních akciových fondů a založení Raiffeisen realitního fondu (RRF) pro retailové investory do nemovitostí.  

„Stejně jako v roce 2016 jsme i minulý rok zaznamenali dvojciferný nárůst objemu aktiv, který meziročně stoupl o 2,4 miliardy korun. Mimořádný úspěch přinesl zejména Raiffeisen realitní fond, u kterého očekáváme výnos nad 3 % už za 12 měsíců od jeho spuštění,“ vyhodnocuje Jaromír Sladkovský, generální ředitel Raiffeisen investiční společnosti. V roce 2017 se RIS podařilo zařadit do svého portfolia tři nové regionální akciové fondy typu „master-feeder“ – Raiffeisen fond amerických akcií, Raiffeisen fond evropských akcií a Raiffeisen fond emerging markets, který se zaměřuje na nákup akcií zahraničních firem.

Optimistické výhledy na rok 2018

Mezi cíle pro rok 2018 patří pořízení nových nemovitostí do Raiffeisen nemovitostního fondu a podpora pravidelných investic. „Očekáváme přetrvávající růstový trend akcií, kterým pomůže silný hospodářský rozkvět včetně pozitivního výhledu na zvyšování tržeb a zisků firem. Mimořádné nárůsty ziskovosti letos předpokládáme hlavně v tak zvaných cyklických sektorech, jako jsou finance, technologie, průmysl, spotřební zboží nebo služby,“ říká Sladkovský a doplňuje: „Naopak mírný pokles čekáme u cen dluhopisů.“  

Začátkem letošního roku společnost zavedla nový fond Raiffeisen strategie balancovaná, který doplňuje současné klíčové fondy Raiffeisen strategie konzervativní a Raiffeisen strategie progresivní. „Fondy, které slouží především pro aktivní správu aktiv klientů, byly navrženy na míru různým povahám investorů a jejich ochotě snášet rizika. Pohyby v jejich rámci jsou pro podílníky daňově neutrální,“ uzavírá Sladkovský.

Tagy investice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.