Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Raiffeisen investiční společnost koupila první komerční nemovitost do svého realitního fondu

07.12.2017 | 13:15 0 Komentářů

Raiffeisen investiční společnost (RIS) nabídla v červnu 2017 zájemcům nový realitní fond investující do kvalitních a prověřených nemovitostí a nemovitostních společností. První nemovitostí v realitním fondu je H-Park Heršpická Brno. Transakce byla uzavřena ve středu 5. prosince 2017.

Raiffeisen realitní fond je vhodný nejen pro zkušené investory, ale i pro klienty s malými
či průměrnými zkušenostmi s investováním. Fond investuje převážně do administrativních, logistických a skladových objektů, dále do maloobchodních budov, multifunkčních center
a retailových parků. Cílem je vyjít vstříc těm, kteří chtějí získat výhody plynoucí
z investic do nemovitostí, jež jsou pro běžné investory těžko dostupné, a hledají nové možnosti diverzifikace svého portfolia.

První nemovitostí v realitním fondu je brněnský H-Park v ulici Heršpická. „Jedná se
o multifunkční prodejní retailový areál s potenciálem zajímavého výnosu,“
komentuje nákup generální ředitel RIS Jaromír Sladkovský.

V segmentu komerčních nemovitostí vidí RIS další potenciál v oblasti růstu cen a pro investory způsob, jak se dostat k zajímavým výnosům v prostředí stále nízké inflace. Další podílové listy do Raiffeisen realitního fondu budou dle předpokladů RIS moci zájemci zakoupit v únoru 2018. „Momentálně jednáme o nákupu dalších tří nemovitostí. Věříme, že minimálně dvě transakce uzavřeme v příštím roce,“ prozrazuje Jaromír Sladkovský.

Raiffeisen realitní fond není vhodný pro pravidelné investování. Za účelem dosažení maximálního výnosu a zajištění stability fondu vydává RIS podílové listy pouze
ve stanovených objemech a obdobích. Mimo vymezená období není možné do fondu investovat. Informace o vydávání podílových listů jsou zveřejňovány s dostatečným předstihem na internetové stránce RIS www.rfis.cz.

Doporučený minimální investiční horizont je 5 let a maximální výše investice může dosáhnout až 10 milionů korun.

Tisková zpráva: RIS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.