Neděle 17. října. Svátek má Hedvika.

Quo vadis, koruno?

Investice 31.10.2018 | 18:57 0 Komentářů

Koruna oslabuje, krok za krokem. Překvapuje tím analytiky, zahraniční portfolio manažery i samotnou ČNB. Její bankovní radu to zítra pobídne ke čtvrtému zvýšení sazeb v nepřerušené řadě za sebou. Dnes se důvody pro ztráty domácí měny hledají obtížně. Inflace i nezaměstnanost v eurozóně dopadly dle očekávání.

Vinit tak lze snad jen konec měsíce a související uzavírání pozic, které vyústilo ve ztráty eura. Na trzích také doznívalo včerejší velké zklamání ze slabého růstu HDP v eurozóně. Koruna následkem toho všeho oslabila nad 25,90 CZK/EUR. Kam až může dokráčet? O její zranitelnosti jsme se rozepsali v našich čerstvých Ekonomických výhledech zde http://bit.ly/2ABr8iB.

Ztrácely však i ostatní měny středoevropského regionu. Zveřejněná čísla polské inflace mírně zklamala, není tak divu že zlotý odepsal nejvíce z celé trojice středoevropských měn, když oslabil o 0,2 %. Neexceloval ani maďarský forint, který ztratil jednu desetinu procenta. Česká koruna tak byla ve středoevropském regionu jednookým králem mezi slepými.

JAKUB MATĚJŮ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.