Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Quo vadis, koruno?

Investice 31.10.2018 | 18:57 0 Komentářů

Koruna oslabuje, krok za krokem. Překvapuje tím analytiky, zahraniční portfolio manažery i samotnou ČNB. Její bankovní radu to zítra pobídne ke čtvrtému zvýšení sazeb v nepřerušené řadě za sebou. Dnes se důvody pro ztráty domácí měny hledají obtížně. Inflace i nezaměstnanost v eurozóně dopadly dle očekávání.

Vinit tak lze snad jen konec měsíce a související uzavírání pozic, které vyústilo ve ztráty eura. Na trzích také doznívalo včerejší velké zklamání ze slabého růstu HDP v eurozóně. Koruna následkem toho všeho oslabila nad 25,90 CZK/EUR. Kam až může dokráčet? O její zranitelnosti jsme se rozepsali v našich čerstvých Ekonomických výhledech zde http://bit.ly/2ABr8iB.

Ztrácely však i ostatní měny středoevropského regionu. Zveřejněná čísla polské inflace mírně zklamala, není tak divu že zlotý odepsal nejvíce z celé trojice středoevropských měn, když oslabil o 0,2 %. Neexceloval ani maďarský forint, který ztratil jednu desetinu procenta. Česká koruna tak byla ve středoevropském regionu jednookým králem mezi slepými.

JAKUB MATĚJŮ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.