Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Působení společností bez oprávnění k investičním službám v ČR

Investice 13.11.2020 | 14:33 0 Komentářů

Nárůst používání internetových platforem k tradingu a zejména mobilních aplikací se podle zkušeností Ambasadora investorů projevuje i četnějšími dotazy na jednotlivé obchodní značky, respektive investiční společnosti a jejich oprávněnost jejich fungování na českém trhu.

V takové případě odkazujeme retailové investory, respektive obchodníky s cennými papíry na web České národní banky, který zahrnuje seznamy regulovaných a registrovaných společností s oprávněním působení na finančním trhu ČR.

Nedávno se ČNB věnovala konkrétnímu případu a vydala upozornění na aktivity společností Plus One Ltd. a EverStride OU. Pod obchodní značkou Nekstra.com je na území České republiky nabízeno obchodování s investičními nástroji typu forex, akcie, komodity a indexy (www.nekstra.com). Nekstra.com je podle ČNB obchodní značka společnosti Plus One Ltd., Suite 305, Griffith Corporate Center P.O. Box 1510, Beachmont, Kingstown, Sv. Vincenc a Grenadiny, registrační číslo 25323. Klientské transakce zpracovává společnost EverStride OU, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Roosikrantsi tn 2-703K, 10119, Estonsko, registrační číslo 14710484.

„Společnosti Plus One Ltd. a EverStride OU nedisponují žádným oprávněním k poskytování investičních ani jiných služeb na finančním trhu v České republice a Česká národní banka jejich činnost nedohlíží,“ upozornila ČNB a odkázala také na dřívější varování před aktivitami společnosti EverStride OU ze strany estonského regulátora: https://www.fi.ee/en/alerts/everstride-ou-wwwmarketcfdcom.

Tisková zpráva Ambasador Investorů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.