Pondělí 29. listopadu. Svátek má Zina.

První zelený dluhopis společnosti Photon Energy Group hodnotí společnost KFM Deutsche Mittelstand AG jako „atraktivní“

Investice 05.11.2021 | 09:50 0 Komentářů

KFM Deutsche Mittelstand AG ohodnotila 6,50% zelený dluhopis skupiny Photon Energy Group jako „atraktivní“, a to 4 z 5 hvězdiček na základě aktuální stupnice KFM-Mittelstandsanleihen Barometru.

►      Společnost získala toto hodnocení na základě její stabilní bilnanční struktury a obchodního modelu, který zahrnuje solidní strategii averze k riziku a udržitelné využívání zdrojů.

►      Toto prestižní ocenění navazuje na zveřejnění názoru nezávislých expertů imug | rating k zelenému rámci financování společnosti (Green Financing Framework).

Amsterdam – 5. listopadu 2021 – Photon Energy N.V. (WSE&PSE: PEN, FSX: A1T9KW) (dále jen „Photon Energy Group“ nebo „společnost“), společnost zabývající se obnovitelnou energií se sídlem v Amsterdamu, která dodává řešení pro solární energii a úpravu vody po celém světě, oznamuje, že její první zelený podnikový dluhopis (DE000A3KWKY4) byl vyhodnocen jako „atraktivní“  a to 4 z 5 možných hvězdiček na stupnici společnosti KFM Deutsche Mittelstand AG (dále jen „KFM“) v nejnovějším barometru (KFM-Mittelstandsanleihen Barometer). Toto prestižní ocenění následuje po zveřejnění názoru nezávislých expertů imug | rating k zelenému rámci financování společnosti (Green Financing Framework).

Zveřejněné hodnocení dluhopisu 2021/2027, který zahrnuje roční kupón ve výši 6,50 %, vycházelo z postupu bodové analýzy vyvinuté KFM.

Dle analytiků KFM „pokračovala společnost Photon Energy Group během fiskálního roku 2020 ve velmi úspěšné strategii růstu, a to navýšením svých dlouhodobých aktiv a počtu solárních elektráren v nich zahrnutých, o 73,2 milionu eur z 62,8 milionu eur na 136,0 milionu eur. To představuje růst o 116,6 %, který byl dosažen jak organicky, tak anorganicky.“

K obchodnímu vývoji společnosti v roce 2021 KFM dodala: „Trend růstu společnosti ve fiskálním roce 2020 probíhal i v první polovině roku 2021 a očekáváme, že bude nadále pokračovat. Podle našeho názoru klimatické cíle pro snižování emisí CO2, odstavení jaderných elektráren, omezení výroby elektřiny z uhelných zdrojů, vyšší náklady na politicky nežádoucí typy primární energie prostřednictvím EEG a rostoucí daně z emisí CO2, které jsou v Německu jakožto na největším prodejním trhu v Evropě žhavým tématem, povedou v budoucnu k prudkému nárůstu poptávky po elektřině šetrné k životnímu prostředí, takové, jaká je poskytována skupinou Photon Energy.“

Clemens Wohlmuth, finanční ředitel skupiny Photon Energy, poznamenal: „Jsme velmi rádi, že jsme obdrželi potvrzení investiční atraktivity našeho dluhopisu, což posiluje důvěru v náš obchodní model od mnoha investorů a institucí. To je podtrženo investicí KFM do našeho dluhopisu prostřednictvím Německého a Evropského fondu malých a středních podniků (Deutscher und Europäischer Mittelstandsanleihen FONDS).“

Objem emise 6,50% zeleného EUR dluhopisu 2021/2027 (DE000A3KWKY4) činí až 50 milionů eur. Investoři z Německa, Rakouska a Lucemburska mohou dluhopis upisovat do 17. listopadu 2021 prostřednictvím objednávkového formuláře Frankfurtské burzy cenných papírů nebo přímo prostřednictvím webových stránek společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.