Úterý 26. ledna. Svátek má Zora.

První program a hned ve výši půl miliardy. Česká společnost CEE Real Estate si razí cestu na dluhopisový trh

Investice 03.11.2017 | 14:11 0 Komentářů

Česká společnost CEE Real Estate vstupuje na dluhopisový trh s programem ve výši půl miliardy Kč. Bude těžit z dlouholetých zkušeností a úspěchu české investiční skupiny Comfort Finance Group CFG, které se podařilo během necelých 2 let zvýšit aktiva ze 7,7 na 117 mil. Kč. Předmětem aktuální emise jsou pětileté dluhopisy s výnosem 6 % p. a.

Pětileté dluhopisy jsou emitovány se čtvrtletním kupónem a disponují možností odprodeje či převodu. Účelem této emise bude rozšíření hlavních činností CEE Real Estate, kterými jsou rychlý výkup nemovitostí pod tržní cenou a následný pronájem nebo prodej za tržní ceny a dlouhodobé investice do výnosových nemovitostí. CEE Real Estate je nově založená společnost, která naváže na činnost CFG Real Estate (součást investiční skupiny Comfort Finance Group CFG).

„Finance z emise dluhopisů nám poskytnou možnost rychle reagovat na výhodné nabídky na trhu. Je zde mnoho nemovitostí s právní vadou nebo takových, kde majitel preferuje okamžitý prodej. Právě tam je prostor nalézt výrazné slevy oproti tržním cenám, které jsou dosažitelné obvyklým prodejním procesem,“ říká vlastník a jednatel společnosti Martin Cimala.

„Trh s exekucemi nemovitostí a jejich výkupem je velice atraktivní, ale mnoho lidí si neuvědomuje komplexitu právní problematiky a nutnost správného ocenění jednotlivých nemovitostních obchodů. Obojí klade důraz na silné zázemí a vyžaduje obrovské množství práce a zkoumání každého detailu. Proto jsem rád, že mám za sebou tým velice zkušených lidí, kteří dokáží vše rychle zanalyzovat a urychlit procesy na nutné minimum,“ dodává Martin Cimala.

Tisková zpráva: CEE Real Estate

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.