Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

První online investiční tržiště Bondster přichází do Česka a na Slovensko!

Investice 15.06.2017 | 15:37 0 Komentářů

Revoluci při zhodnocování peněz. Tu přinese v tuzemsku zcela nová možnost investování, kterou nabízí online tržiště Bondster. To propojí investory z řad veřejnosti s poskytovateli úvěrů. Bondster funguje jako platformapeer-to-business (P2B). Ta je v České republice a na Slovensku ojedinělá. Vedení společnosti očekává, že Bondster do konce roku 2017 získá přes sedm tisíc registrovaných investorů, kteří zde investují přes čtvrtmiliardy korun. (Tisková zpráva Bondster)

Platformy, které fungují podobně, se v posledních letech osvědčily ve Spojených státech či západní Evropě, kde se staly vítanou a důvěryhodnou možností, jak zhodnotit volné finance. A jak platforma funguje? Jednoduše: část pohledávky investora, která zohledňuje výši jeho investice, je postoupena přímo na něj. Správu pohledávky pak vykonává poskytovatel půjčky, takže investor se o nic nemusí starat a čeká pouze na výnos. Ve chvíli, kdy poskytovatel dostane od dlužníka splátku, tak ji Bondster rozdělí mezi investory podle jejich podílu. Investor tak dostane část jistiny (investice) a podíl na úrocích. Ten je jeho výnosem. Investovat může každý a to již od sta korun! Horní hranicí investice je pak 50 tisíc korun do jedné půjčky.

„Jsme si vědomi nedostatku investičních příležitostí na trhu, a tak nás těší, že můžeme přinést produkt, který to změní. Investiční tržiště Bondster je šité na míru široké vrstvě investorů, kteří na něm můžou jednoduše a bez větších znalostí fungování finančního trhu dosáhnout velmi slušných výnosů. Věřím, že tak zajímavou investiční příležitost ocení jak investoři, tak i poskytovatelé půjček“, vysvětluje Filip Čermák, Chief Operations Officer společnosti Bondster a dodává: „jsem přesvědčen, že se platforma Bondster stane předním hráčem na trhu online investic nejen u nás, ale i v Evropě“.

Hypotéky, leasing i spotřebitelské úvěry

V případě investičního webu Bondster mají investoři jistotu, že investují do úvěrů s jasnou historií splácení, které nabízí prověřený poskytovatel. Tím je nyní společnost ACEMA Credit Czech a.s., která patří k nejvýznamnějším poskytovatelům zajištěných úvěrů na českém trhu. Počet poskytovatelů půjček brzy vzroste, Bondster při jejich výběrů klade důraz na jejich spolehlivost. Investor si tak bude moci vybrat z různých typů půjček – například hypoték, leasingu či spotřebitelských úvěrů.

Důvěryhodná investice

Investice na platformě Bondster je bezpečná. Portál totiž nabízí především zajištěné půjčky, za které dlužník ručí například nemovitým nebo movitým majetkem. Investor tak má jistotu, že v případě, kdy dlužník nebude schopný splácet, existuje reálné zajištění úvěru. Kromě toho je zde pro investora i možnost garance zpětného odkupu. Ta muzajišťuje vrácení zbývající nesplacené jistiny včetně nezaplacených úrokových sazeb v případě, že by dlužník pohledávku nesplácel. Tržiště navíc investorovi nabídne i možnost vystoupit jednou ročně z probíhající investice. Výhodouplatformy je i její jednoduchost a plná online obsluha investorského účtu. Služba je zdarma a registrace je velmi rychlá.

Kdo stojí za platformou Bondster?

Investiční portál BONDSTER provozuje tým profesionálů se zkušenostmi z finanční sféry. Partnerem projektu je společnost CEP Invest Private Equity, strategickým partnerem je společnost ACEMA Credit Czech a.s. Portál Bondster pak provozuje společnost BONDSTER Marketplace s.r.o. Ta je držitelem licence ČNB pro poskytování  platebních služeb malého rozsahu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.