Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

První místo pro MONETA Money Bank v soutěži Microsoft Awards 2017

Banky 22.05.2017 | 19:34 0 Komentářů

MONETA Money Bank získala první místo v prestižní soutěži Microsoft Awards 2017. V kategorii Bankovnictví, kapitálové trhy a pojišťovnictví byl oceněn její hladký přechod na cloudové služby Office 365.

Loňský rok byl pro MONETA Money Bank ve znamení digitální transformace. Po květnovém vstupu na burzu a následném přijetí současného názvu odstartovala rozsáhlé transformační procesy, mezi kterými byla i modernizace IT prostředí. „Během několika měsíců se nám podařilo vybudovat zbrusu novou IT infrastrukturu, aplikace i základní IT nástroje pro spolupráci uvnitř firmy. Nově využíváme platformu Office 365, včetně například nového interního portálu SharePoint Online. Office 365 nám pomáhá zvýšit efektivitu a produktivitu napříč celou bankou, a to má v konečném důsledku pozitivní dopad na naše produkty a služby, a především, na klienty. Přechod na cloudové řešení je jedním z kroků na cestě k tomu stát se digitálním lídrem českého bankovnictví,“ uvádí Radim Šilhánek, ředitel divize informačních technologií v MONETA Money Bank.

Kvalita transformace byla oceněna i vítězstvím v rámci soutěže Microsoft Awards 2017. „Rád bych poděkoval projektovému týmu v rámci banky, který tuto transformaci realizoval, za tento skvělý úspěch a zejména za to, že projekt přechodu proběhl v rekordně krátkém čase,“ říká Radim Šilhánek a doplňuje, „můj dík patří samozřejmě i partnerským společnostem, které se na realizaci podílely.“

Microsoft Awards 2017 je již 19. ročníkem prestižní soutěže o nejlepší IT projekty realizované partnery společnosti Microsoft pro zákazníky v České republice a na Slovensku. Soutěž je určena pro partnery registrované v Microsoft Partner Network, kteří vyvíjí a nasazují u zákazníků řešení a aplikace na platformě Microsoft s využitím nových technologií. Řešení byla posuzována z pohledu čtyř základních pilířů digitální transformace, kterými jsou zákaznická zkušenost, zvýšení produktivity zaměstnanců, provozní efektivita a inovace produktu a služeb.

Tisková zpráva: Moneta Money Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.