Úterý 28. září. Svátek má Václav.

PRVNÍ KLUBOVÁ spouští cestovní pojištění, nabízí vysoké limity, pojištění odpovědnosti jako standard, možnost pojistit freeride nebo nejtěžší ferraty

Pojištění 14.11.2016 | 11:35 0 Komentářů

Členové PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny mají nově možnost sjednávat si cestovní pojištění. Za příznivé ceny jsou k dispozici jedny z nejvyšších limitů plnění na trhu. Už základní varianta obsahuje pojištění odpovědnosti a dovoluje připojistit si aktivity, kterým se jiné pojišťovny často vyhýbají. 

Už základní varianta cestovního pojištění pod názvem Jistota nabízí limity na léčebné výlohy i odpovědnost za škodu po pěti milionech Kč, a to jen za 20 Kč na den (dospělý, cesta do Evropy). Rozšířená varianta Komplet (54 Kč/den) poskytuje krytí léčebných výloh dokonce bez limitu a pojištění odpovědnosti za škodu má limit deset milionů Kč.

Vysoké limity zejména u pojištění odpovědnosti jsou na trhu spíše výjimkou, přitom jde o jednu z nejdůležitějších složek cestovního pojištění. Riziko způsobení škody někomu jinému (například při srážce na sjezdovce či na kole nebo poškození majetku) je relativně velké a požadované odškodné se může vyšplhat do astronomických částek.

„Některé pojišťovny v nejlevnějších variantách pojištění odpovědnosti vůbec nenabízejí, což nám přijde jako nebezpečný hazard. Už naši základní variantu jsme proto navrhli tak, že v dostatečné míře kryje všechna podstatná rizika, s nimiž je cestování spojeno,“ říká členka představenstva PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny Martina Höferová.

Zajímavá je nabídka PRVNÍ KLUBOVÉ pro vyznavače aktivní dovolené a adrenalinových sportů. Do připojištění rizikových sportů totiž zahrnuje i aktivity, které se jinde pojistit většinou nedají. Jde třeba o freeride, skialpinismus nebo ferraty obtížnosti E. „Vycházíme z toho, že náročné aktivity provozují lidé, kteří mají zkušenosti, dostatečný trénink a odpovídající vybavení. Do svého sportu se nepouštějí proto, aby si ublížili, ale proto, aby si jej užili. Pokud se náhodou stane neštěstí, mají nárok být pojištěni stejně jako ostatní – od toho tu pojišťovny jsou,“ vysvětluje Höferová.

PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna navíc na konci každého roku rozděluje svým členům zpět tři čtvrtiny zisku. Při současném výhledu hospodaření na rok 2016 by za pojištění týdenní dovolené ve Švýcarsku s rizikovými sporty (7 dnů á 40 Kč/den = 280 Kč) dostal člen na konci roku zpět podíl na zisku ve výši 84 Kč. Denní cena pojištění se tak fakticky snižuje na 28 Kč/den.

Další výhodou cestovního pojištění u PRVNÍ KLUBOVÉ je, že pokud si jej klienti ráno sjednají, v poledne už mohou bez obav brázdit svahy alpských sjezdovek, užívat si nákupy v Miláně nebo se potápět u řeckých ostrovů. Pojištění totiž platí už 4 hodiny po sjednání.

Varianty cestovního pojištění a jejich limity jsou následující:

 

 

KOMPLET

JISTOTA

Pojištění léčebných výloh (PLV)

celkový limit

bez limitu

5 000 000 Kč

zubní ošetření

15 000 Kč

10 000 Kč

repatriace a transporty

bez limitu

do limitu PLV

repatriace ostatků

bez limitu

do limitu PLV

doprava doprovázející osoby

bez limitu

do limitu PLV

ubytování doprovázející osoby

200 EUR/noc, max. 10 nocí

100 EUR/noc, max. 10 nocí

Pojištění odpovědnosti (ODP)

škoda na zdraví

10 000 000 Kč

5 000 000 Kč

škoda na majetku

5 000 000 Kč

1 000 000 Kč

škoda následná

1 000 000 Kč

500 000 Kč

spoluúčast

5 000 Kč

5 000 Kč

Úrazové pojištění (ÚRAZ)

trvalé následky úrazu

600 000 Kč

smrt úrazem

300 000 Kč

Pojištění zavazadel (ZAV)

celkový limit

30 000 Kč

na jednu věc

15 000 Kč

obchodní vybavení a elektronika

30 000 Kč

Pojištění právní ochrany (PPO)

Celkový limit

100 000 Kč

50 000 Kč

Připojištění rizikových sportů

 

Rozšíření rozsahu pro PLV, ODP, ÚRAZ a PPO do limitu jednotlivých rizik.

Rozšíření rozsahu pro PLV, ODP a PPO do limitu jednotlivých rizik.

 

 

 

PRVNÍ KLUBOVÁ rozlišuje dvě základní geografické oblasti – Evropa (geografické území Evropy plus další vybrané oblasti) a svět.

 

Takto vychází cena za osobu na jeden den pro oblast Evropa:

 

 

 

 

komplet

jistota

POJISTNÉ SAZBY – základní denní

Turistické cesty a pracovní administrativní cesty

Dospělí (18–69)

54 Kč

20 Kč

Děti (0–17)

38 Kč

14 Kč

Senioři (70+)

108 Kč

40 Kč

Připojištění

Rizikové sporty

přirážka k základní sazbě

 100 %

Tisková zpráva: První klubová pojišťovna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.