Neděle 17. října. Svátek má Hedvika.

První investici fondu ESPIRA získala vzdělávací společnost JK Education Ondřeje Kanii a otevřela si tím cestu do Evropy

Investice 28.11.2018 | 09:01 0 Komentářů

Vstupem zkušených investorů získá JK Education nejen silného finančního partnera, ale především dlouholeté zkušenosti s řízením firem a manažerské zázemí pro další rozvoj svých soukromých škol American Academy v Praze a Brně a Pražského humanitního gymnázia.  Zároveň posílí postavení agentury, která ve střední Evropě zprostředkovává studium na kvalitních středních a vysokých školách po celém světě, zejména v USA, a která je největší agenturou ve svém oboru v regionu. 

Investiční tým společnosti ESPIRA Investments se o školství dlouhodobě zajímá, a proto velmi oceňuje, že si Ondřej Kania vybral jako partnera pro strategický růst právě ESPIRU, která dnes oznámila odkoupení 50% podílu druhého společníka, Tomáše Jízdného. Skupina JK Education má ambiciózní plány. Ověřila si rostoucí zájem rodičů o kvalitní vzdělání, které jejich děti vybaví nejenom znalostmi, ale také dovednostmi důležitými pro úspěšnou kariéru v mezinárodním měřítku. Cílem JK Education je připravit studenty na úspěšný život ve 21. století s výbornou znalostí cizích jazyků, vzbudit jejich zájem učit se, mít smysl pro samostatnost a odpovědnost, vést je ke kreativitě, komunikaci a práci v týmu.

Firma, která si vybudovala velmi dobré jméno v České republice, očekává udržení meziročního růstu počtu studentů o desítky procent jak u škol, které provozuje, tak u agentury, která posílá talentované studenty do škol po celém světě. Plánuje také otevřít další školu amerického stylu v Bratislavě.  S pomocí ESPIRA Investments bude moci nabídnout nové možnosti kvalitního vzdělání většímu počtu studentů u nás i ve střední Evropě. Na prestižní střední a vysoké školy v USA, Kanadě či Švýcarsku už teď vysílá stovky studentů z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska.

„Příběh a přístup Ondřeje Kanii mě nadchl. Výraz to nejde, nezná. Není zatížený minulostí českého školství, a přesto má o něm přehled. Ví, jak vypadá vzdělávání v USA, Švýcarsku a Finsku. Inspiroval se tam, když vytvářel osnovy pro své školy. Mohu říci, že své práci opravdu rozumí. Pro ESPIRA Investments je důležitý nadšený podnikatel se silnou vizí a dynamický růst skupiny v posledních letech.“ říká o Ondřeji Kaniovi Andrea Ferancová Bartoňová, zakládající partnerka ESPIRA Investments.

„Po pěti letech naší existence jsme dospěli do fáze, kdy bylo pro další růst firmy v evropském měřítku nutné vybrat si silného partnera, který nám s touto expanzí pomůže. Z mnoha možností jsme si vybrali ESPIRU, mimo jiné i kvůli společné filozofii v přístupu k podnikání. Je skvělé, že se mám o koho opřít, a že je to někdo, komu záleží na společnosti, stejně jako mně.  Jsem rád, že mohu kdykoliv zavolat a poradit se se zkušenými odborníky,“ komentuje svoje rozhodnutí Ondřej Kania, spolumajitel a výkonný ředitel JK Education.

„Pro ESPIRA Investments je školství důležité téma. Vnímáme v něm silný potenciál růstu a přínos pro celou společnost. Když jsme zjistili, že ve vedení skupiny JK Education hrají významnou roli ženy, oslovilo nás to dvojnásob, protože je to v souladu se zaměřením našeho fondu,“ říká Emília Mamajová, zakládající partnerka ESPIRA Investments.

Výkonný ředitel Ondřej Kania k rozhodnutí Tomáše Jízdného, svého kolegy a spolužáka z dětství, dodal: „Chci Tomášovi jménem celé firmy moc poděkovat za jeho dlouhodobou spolupráci. Všichni mu přejeme hodně úspěchů jak v osobním životě, tak v jeho nových obchodních aktivitách.”

Obě strany se dohodly, že kupní cena nebude zveřejněna.

Tisková zpráva ESPIRA Investments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.