Neděle 24. října. Svátek má Nina.

První český investiční robo-advisor Portu překročil hranici 1 miliardy korun pod správou

Investice 23.11.2020 | 15:37 0 Komentářů

První český on-line investiční robo-advisor  Portu překročil milník 1 miliardy korun pod správou, a hranici 20 tisíc registrovaných investorů. Portu vstoupilo na trh v roce 2018 s cílem nabídnout drobným investorům možnost jednoduchého, efektivního a nízkonákladového investování. Mezi investory na Portu dominují muži v poměru 8:2 ženám. Téměř 8 z 10 klientů pak investuje pravidelně. Podle zakladatele Portu Radima Krejčího má robo-advisory v Česku potenciál dosáhnout v horizontu pěti let na 30 miliard korun pod správou. Ty bude generovat zhruba 200 tisíc investorů s průměrnou investovanou částkou 150 tisíc korun.

„Úspěch Portu nás velmi těší a vážíme si důvěry našich klientů. Aplikaci jsme vytvořili proto, aby lidé mohli snadno a efektivně investovat bez ohledu na to, jak jsou bohatí. Nyní už si můžeme říct, že jsme vytvořili smysluplný produkt, který nás posouvá blíže k revoluci, která se nazývá demokratizace investování,“ říká Radim Krejčí, zakladatel a šéf Portu. Podle Krejčího leží v domácnostech spousta peněz ladem a ztrácejí tak reálnou hodnotu, ať už na běžných či spořicích účtech s minimálními úroky, které nedokážou pokrýt aktuální inflaci. Proto by se měl každý zamyslet nad tím, jak se svými úsporami pracuje a vybírat produkty, které mají potenciál je zhodnotit.

Letošní jarní vlna pandemie znamenala pro Portu raketový posun. Turbulentní vývoj na finančních trzích motivoval řadu lidí ke vstupu do investičního světa. A jednoduché, intuitivní nastavení aplikace Portu sehrálo svou roli. Zatímco do letošního roku vstupovala on-line platforma s 8,5 tisíci registrovanými klienty, na konci prázdnin už to byl téměř dvojnásobek – 16 500 klientů. Objem aktiv od začátku roku vzrostl na pětinásobek a v polovině listopadu překonal metu 1 miliardy korun pod správou. „Jarní vlna nastartovala investorský apetit a jsme rádi, že ani nyní neustává. I nadále sledujeme pozvolný růst. Měsíčně se k nám přidá v průměru tisícovka nových klientů a týdenní vklady se pohybují okolo 40 milionů,“ doplňuje Krejčí.

Portu už nyní nabízí široký záběr služeb. Technologii robo-advisory 3. generace mohou klienti otestovat na vlastních strategiích, využít tematických investic do trendových sektorů nebo založit investiční účet pro děti se zvýhodněným správcovským poplatkem 0,25 %. „Stále jsme ale na první metě a čeká nás ještě spousta práce. Minulý měsíc jsme spustili Portu na Slovensku a plánujeme další přeshraniční expanzi, připravujeme Portu Family i větší zaměření se na sociálně odpovědné (ESG) investování. Pečlivě připravujeme také službu Portu penze, která reaguje na plánované uvolnění v oblasti penzijního spoření, na zavedení tvz. účtu dlouhodobých investic, který by měl od roku 2022 daňově zvýhodnit i investování na Portu,“ říká Martin Luňáček, managing director platformy Portu a doplňuje: „Rostoucí objem peněz pod správou nám umožní optimalizovat náklady a postupně i snižovat poplatky. Naši investoři se mají na co těšit a my se těšíme na ty nové, kteří si k nám, věřím, brzy najdou cestu.“

Tisková zpráva Portu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.