Neděle 20. června. Svátek má Květa.

První česká equity crowdfundingová platforma Fundlift bude spuštěna již 31. 5. 2016.

Investice 10.05.2016 | 16:17 0 Komentářů

Finanční skupina Roklen spouští v České republice historicky první platformu zaměřenou na equity crowdfunding pod názvem Fundlift. (Tisková zpráva: Fundlift) 

Equity crowdfunding je inovativní způsob získávání kapitálu, vhodný pro malé a středně velké růstové a inovativní společnosti ze všech sektorů, které hledají další kapitál pro svůj růst. Prostřednictvím platformy Fundlift budou tyto společnosti emitovat cenné papíry, které budou nabídnuty široké investorské veřejnosti. 

Investoři prostřednictvím Fundliftu ve společnostech získají jejich cenné papíry a společnosti finanční prostředky, díky kterým budou moci dále rozvíjet svoji činnost. 

„Jde o formu investic, která se ve světě těší veliké oblibě. Nadějným projektům a firmám nabízí Fundlift nový, inovativní způsob financování a současně cenný marketingový kanál. Investorské veřejnosti umožní investovat přímo do společností, nejedná se ani o dary, ani o předplatné, ale o skutečné investice. Umožňuje investorům podpořit začínající firmy a zároveň zhodnotit své peníze investováním do firem, do kterých dosud mohli investovat pouze velcí profesionální investoři,“ říká Andrea Lauren, CEO Fundlift. 

U vzniku projektu a jeho technologického vývoje stála spolu s Roklenem i investiční skupina Rockaway, ta nyní předává štafetu v řízení projektu skupině Roklen: „Jsme vděční za příležitost být u vzniku Fundliftu, který má šanci posunout investiční ekosystém v Čechách zase o kousek dál. Platformu chceme sami aktivně používat a hledat přes ní další investory pro firmy z naší startupové divize Rockaway Ventures,“ říká Viktor Fischer z Rockaway Ventures.

Skupiny Rockaway a Roklen disponují jedinečnou expertízou v oblasti nových technologií a finančních služeb. Proces emise cenných papírů pak probíhá prostřednictvím obchodníka s cennými papíry společnosti Roklen a je regulován Českou národní bankou.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.