Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

PRVNÍ ČESKÁ APLIKACE PRO GOOGLE GLASS OD RAIFFEISENBANK UMÍ VYHLEDAT NEJBLIŽŠÍ BANKOMATY

Banky Raiffeisenbank 28.01.2014 | 11:40 0 Komentářů

Raiffeisenbank a společnost Inmite připravily první českou aplikaci pro Google Glass. Aplikace vyhledá nejbližší bankomaty, výhodou přitom je, že na rozdíl od mobilního telefonu nijak nenarušuje pozornost uživatele.

Společnosti Inmite a Raiffeisenbank vytvořily první oficiální aplikaci pro Google Glass v České republice. Zadáním jednoduchého pokynu „OK Glass, I need cash” umí aplikace vyhledat nejbližší bankomaty, a to nejen prostřednictvím navigace, ale rovněž v přehledné rozšířené realitě. „Klienti oceňují naší aplikaci pro chytré telefony Mobilní eKonto, která byla i díky ojedinělým funkcím vyhlášena nejlepší finanční aplikací v loňském roce. Chceme i nadále klientům přinášet různé technologické novinky, proto je logické, že první česká aplikace pro Google Glass přichází právě od nás,” uvedl produktový manažer Raiffeisenbank Vratislav Kříž.

Po zadání pokynu se tak klientovi zobrazí 10 nejbližších bankomatů všech českých bank. Kliknutím na touchpad po straně brýlí se spustí zabudovaná navigace. Klient si tak může vybrat, jestli se chce k bankomatu dostat pěšky, na kole, autem nebo veřejnou dopravou.

„Jako třešničku na dortu jsme do aplikace přidali navigaci skrze rozšířenou realitu. Ukáže bankomaty ve vašem okolí – stačí otáčet hlavou a bankomaty jsou vidět pořád ve správném směru. Pro orientaci v prostoru je tento způsob výrazně snažší než mapy v chytrých telefonech,“ uvedl David Vávra ze společnosti Inmite.

Výhodou Google Glass je, že obraz není přímo v zorném poli klienta, ale vpravo nahoře. „Google Glass nejsou zamýšlené jako plnohodnotná náhrada chytrého telefonu. Některé aplikace, jako právě tato, jsou na těchto brýlých více použitelné a narušují reálný život mnohem méně, než když jdete po ulici s chytrým telefonem a musíte se dívat do země na displej,” dodal David Vávra.

V České republice existuje zatím jenom několik prototypů Google Glass pro vývojáře, komerční spuštění s výrazně nižší cenou se očekává v létě tohoto roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.