Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

První březnová seance přinesla akcionářům zisky

Investice 01.03.2019 | 16:48 0 Komentářů

Akciové trhy končí týden růstem, ač především na americkém trhu je patrné, že akcie zisky mírně umazávají poté, co byly zveřejněny předstihové ukazatele ISM, které zaostaly za očekáváním. Horší byla i spotřebitelská důvěra dle michiganské univerzity. Index S&P 500 tak v první hodině obchodování přidává půl procenta, čímž prozatím vymazal všechny dosavadní ztráty z tohoto týdne a má našlápnuto k ziskům okolo třetiny procenta.

Evropský index Stoxx 600 zhruba hodinu před koncem roste rovněž o půl procenta. Daří se prakticky všem sektorům s výjimkou realitních společností, které umazávají 0,1 %. Nejúspěšnějšími jsou prodejci spotřebního zboží se zisky přesahující jedno procento. V celém týdnu evropské akcie povyrostly o téměř jedno procento.

Pražský parket uzavřel páteční obchodování se ziskem 0,4 % a oproti minulému týdnu se jeho index PX nachází o 1,5 % výše. Dnes se téměř tříprocentním růstem blýskly akcie pojišťovny VIG, následované textilkou PFNonwovens a tabákovým producentem Philip Morris ČR (oba tituly +1,8 %). Obchodní aktivita byla podprůměrná, když zobchodovaný objem dosáhl necelých 400 mil. CZK.

Miroslva Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.