Středa 29. září. Svátek má Michal.

Průzkum Pojišťovny ČS: Nejčastějším impulsem pro uzavření životní pojistky je úraz a hypotéka

Lidé si nejčastěji sjednají životní pojištění poté, co se jim stane úraz, nebo si vezmou hypotéku. Úraz jako hlavní impuls pro uzavření životní pojistky uvádí téměř každý pátý a hypotéku téměř každý šestý pojištěný. Dalšími četnými podněty jsou nástup do prvního zaměstnání, úmrtí či vážná situace v rodině, nebo narození dítěte. To jsou zjištění průzkumu, který realizovala agentura Ipsos pro Pojišťovnu České spořitelny letos v květnu.

„Impuls k uzavření životního pojištění nejčastěji ovlivňuje vzdělání. Lidé s nižším vzděláním uvádějí úraz a narození dítěte dvakrát až třikrát častěji než vysokoškolsky vzdělaní lidé. Ti naopak zmiňují dvakrát častěji pořízení hypotéky nebo nástup do prvního zaměstnání,“ komentuje výsledky průzkumu Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny.

 „Značné rozdíly panují také mezi ženami a muži. Zatímco pro muže je stěžejním podnětem úraz a hypotéka, ženy jako hlavní impuls uvádějí kromě úrazu ještě úmrtí či vážnou situaci v rodině a narození dítěte,“ říká Petr Procházka. „Výsledky průzkumu nám tak opět potvrzují potřebu finančního zajištění rodiny jak pro nenadálé životní situace, tak i v případě významných životních změn, což je ostatně hlavním cílem životního pojištění,“ doplňuje Petr Procházka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.