Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Průzkum: Nabídky na refinancování se výrazně liší

Banky ZUNO Bank 26.05.2016 | 14:18 0 Komentářů

Refinancování spotřebitelských úvěrů nabízí v Česku většina bank. Podmínky se ale výrazně liší. Přenesením starého úvěru do jiné banky jde ušetřit i tisíce korun, některé banky ale výhodnější sazby nabídnout nedokážou. Ukázal to průzkum společnosti Scott & Rose z května 2016.

Nejvýhodnější refinancování na českém trhu podle průzkumu nabízí Zuno. Při přenesení starého úvěru ve výši 70 000 Kč se splátkou 1203 Kč do Zuno by klient při sazbě 4,9 % celkově ušetřil 5 748 korun. Druhá je Equa bank následovaná ČSOB, Poštovní spořitelnou a UniCredit Bank.

U Equa bank by celková úspora činila 2 441 korun, u ČSOB 999 Kč. Pokud zahrneme i zvýhodnění za řádné splácení, je na prvním místě opět Zuno, ale na druhé místo se dostane Air Bank s úsporou 2 969 korun. Třetí příčku by obsadila Equa bank.

„Pro srovnání jsme zvolili modelový případ s relativně dobrou sazbou 7,3 % – při refinancování by úsporu u nového úvěru byly schopny dosáhnout jen Zuno, Air Bank, Equa bank, Raiffeisenbank, ČSOB, Poštovní spořitelna a UniCredit Bank,“ komentuje průzkum Zdeněk Bubák ze Scott & Rose.

Výpočet je založen na údajích z úvěrových kalkulaček bank na jejich webech. Banky zde většinou uvádějí, že je tento výpočet pouze orientační a pro konkrétního klienta se může výsledná sazba či měsíční splátka lišit. Výjimkami jsou Zuno a mBank, ukazuje průzkum.

Zuno se odlišuje tím, že nabízí čtyři různé fixní sazby (4,9 %, 6,9 %, 9,9 % a 14,9 % ročně), z nichž banka pro klienta vybere novou úrokovou sazbu podle sazby starého úvěru. 

„Naši zákazníci, i ti kteří k nám teprve úvěr přenášejí, velmi oceňují, že dopředu přesně ví, jaký úrok můžou dostat. Je to maximálně férové a transparentní,“ říká úvěrový specialista Zuno Peter Jandura.

Klient Zuno může úrok 4,9 % získat bez podmínek, bez zbytečných a skrytých poplatků a bez dalších nákladů. Půjčku nebo refinancování od Zuno je možné získat prostřednictvím webu www.zuno.cz nebo osobně v Zuno zóně nebo na Chytrých adresách, které provozuje společnost Chytrý Honza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.