CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

14. 02. 2022

0 komentářů

Průzkum: 7 z 10 bankéřů slaví svátek zamilovaných, někteří budou žádat o ruku

 

Svátek sv. Valentýna slaví pravidelně 7 z 10 bankéřů. Nejčastěji (42 %) je to formou romantické večeře nebo dárku (26 %). Největší radost by dotazovaným udělal prodloužený víkend se svým protějškem. Vyplývá to z interního průzkumu Raiffeisenbank, kterého se zúčastnilo 426 zaměstnanců. 

Valentýn slaví pravidelně 71 % dotazovaných, z toho 16 % jen proto, že si to přeje jejich partnerka nebo partner. 20 % zúčastněných upřednostňuje české svátky a 9 % vidí ve Valentýnu jen komerční svátek. Čtvrtině dotazovaných jejich valentýnský rituál ovlivnila pandemie.

Více než dvě pětiny respondentů mají v plánu romantickou večeři, dárek zvolila čtvrtina bankéřů. Nějakým zážitkem svůj protějšek obdaruje 19 % a tradičními květinami 13 % dotázaných. Mezi odpověďmi se objevilo i několik žádostí o ruku. 26 % bankéřů připojí i vlastnoručně vyrobené nebo psané přání.

„Náš valentýnský průzkum ukázal, že více než dvěma třetinám kolegů a kolegyň na svátku zamilovaných záleží a řeší ho. Jsme zvědaví, jak dopadnou žádosti o ruku, které se nám objevily v odpovědích,” říká Petra Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

Jako historicky největší překvapení ke svátku zamilovaných uvedli bankéři například víkend v Paříži, nepopsatelnou masáž nebo vůbec přistoupení na oslavu tohoto svátku. Největší radost by dotazovaným udělal nejčastěji prodloužený víkend, večer bez dětí nebo let horkovzdušným balonem.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %

Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 04. 2022