Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Provident vstoupil na trh v Bulharsku a v Litvě

Investice 16.09.2013 | 13:46 0 Komentářů

Společnost International Personal Finance ( IPF), přední mezinárodní poskytovatel spotřebitelských úvěrů, poskytla své první půjčky v Bulharsku a v Litvě.

V létě expandovala společnost IPF do Litvy, nyní vstupuje také na bulharský trh. V obou zemích působí pod značkou Provident, stejně jako na všech ostatních trzích.

Příznivé podnikatelské prostředí, jasné právní, daňové a finanční zákony a pozitivní ekonomický výhled byly nejdůležitějšími faktory při rozhodování, zda investovat v Litvě. Společnost si klade za cíl mít celostátní pokrytí během 18 měsíců.

Bulharsko podle IPF nabízí významnou obchodní příležitost, protože země má rostoucí ekonomiku, širokou zákaznickou základnu, kterou nestačí obsloužit stávající finanční instituce, a vzdělané a ambiciózní pracovní síly. Vedle své investice v Litvě IPF očekává, že bude v roce 2013 investovat kolem 4 až 5 milionů liber do svých bulharských operací. Jakmile bude společnost plně zavedena, stane se také významným zaměstnavatelem ve finančním sektoru.

„Jsem rád, že jsme poskytli náš první úvěr v Bulharsku jen pět měsíců po přijetí rozhodnutí o vstupu na tento rostoucí trh. To jen potvrzuje, že Provident je schopen rychlého vstupu na nové trhy, což je součástí naší růstové strategie. V Bulharsku jsme našli jasnou mezeru na trhu spotřebitelských úvěrů, a věříme, že existuje možnost, vybudovat zde velmi úspěšnou firmu. Náš produkt je zcela odlišný od nabídky konkurence, nabízíme velmi transparentní a flexibilní podmínky, které splňují potřeby spotřebitelů, a nemáme žádné skryté penále nebo poplatky. Přinášíme individuální přístup založený na osobním kontaktu s našimi zákazníky,“ řekl generální ředitel IPF Gerard Ryan.

Generální ředitel G. Ryan nyní slavnostně otevřel první pobočku v bulharské Sofii, následovat bude pobočka v Plovdivu, do konce roku by měla začít fungovat i zastoupení v pobřežních městech Burgas a Varna. V Litvě již funguje pobočka ve Vilniusu, plánuje se otevření kanceláře v Kaunasu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.